KARTA CHARAKTERYSTYKI – Molibden

Molibden dla zdrowia

 • molibden jako molibdenian sodu lub molibden
 • potężny środek do walki z kandydozą – najpierw neutralizuje grzybiczą mykotoksynę, w kolejnym etapie zabija grzyby i drożdże
 • jeden z głównych punktów Protokołu Candida. Co ciekawe jego użycie jest bardzo rzadko spotykane w Protokołach Candida
 • usuwa z krwi trujące alkohole i aldehydy wytwarzane przez grzyby Candida. W bezpieczny sposób usuwa wyniszczające aldehydowe trucizny z organizmu. Pomaga to pozbyć się objawów kandydozy takich jak nudności, objawy grypopodobne, bóle, mgła umysłowa i problemy z letargiem.
 • uzupełnia braki molibdenu w organizmie, które większość osób z Candidą posiada.
 • jego działanie przekłada się wprost na wzrost energii
 • zwalcza również łuszczycę i alergie (gdzie widać wyraźne niedobory molibdenu)
 • jego działanie zostało dobrze zbadane i udokumentowane: tu i tu

Zwróć na to uwagę

Dopuszczalne formy molibdenu

Molibden kupujemy tylko w dwóch formach: jako molibdenian sodu lub molibden.

 

Jakość produktu

Jakość produktu chemicznego o nazwie „spożywczy” nie nadaje się do wewnętrznej suplementacji! Ten parametr jest często błędnie interpretowany, bo „spożywczy” wydaje się odpowiedni do spożywania. Nic bardziej mylnego! Jakość „spożywcza” to parametr, który mówi o tym, że produkt może być wykorzystywany na cele produkcji spożywczej (np. do konserwacji żywności) lub na cele domowe (np. odpleśnianie produktów lub wekowanie).

Wbrew ogólnemu pojęciu, do celów suplementacji nadaje się wyłącznie produkt o jakości „czysty” lub „czysty do analizy”. „Czysty” w rzeczywistości to w praktyce to samo co „czysty do analizy”. Różni je jedynie wymóg zakresu dokładności badań i liczba miejsc po przecinku w wynikach. A za tym idzie też i cena!

 

Certyfikaty jakości

Zwracaj uwagę na to, czy firma wydaje stosowne świadectwa jakości. 90% rynku zalewają produkty niewiadomego pochodzenia produkcyjnego. W najlepszym wypadku po prostu nie działają, w gorszym – trują nas szkodliwymi dla zdrowia domieszkami.

Osobiście mam zaufanie wyłącznie do firm, które regularnie badają swoje produkty pod kątem zanieczyszczeń i toksyn i wydają do tego stosowne atesty.

Jak stosować?

Candida (kuracja łagodna)

900 mcg – 5 mg – rozłożone w 3 dawkach dziennie rozpuść w pół szklance wody, pij poza posiłkami

Częstotliwość przyjmowania

7 dni w tygodniu

Czas kuracji

Miesiąc

Candida (kuracja intensywna)

10 – 25 mg dziennie rozpuść w pół szklance wody, pij poza posiłkami (rozłożone w minimum 3 dawkach dziennie)

Częstotliwość przyjmowania

7 dni w tygodniu

Czas kuracji

2 tygodnie

Uwagi

Reakcja Herximera

Podczas kuracji możesz spodziewać się Reakcji Herximera (czytaj więcej).

 

Wrażliwość na siarczyny

Osoby wrażliwe na siarczany mogą negatywnie reagować na DMSO i MSM. Zazwyczaj jest to spowodowane niedoborem molibdenu i można to przezwyciężyć suplementacją (spróbuj 500 mcg).

Powiązane artykuły

 

 

11 myśli na “KARTA CHARAKTERYSTYKI – Molibden”

 1. Pingback: PROTOKÓŁ - Ból głowy i Migrena - Przyczyny wtórne - cz.2 | Moja Symbioza

 2. Pingback: Pielęgnacja jamy ustnej - Pasta i płyn do zębów własnej roboty | Moja Symbioza

 3. Pingback: PROTOKÓŁ Candida 0 - ZBIORCZY | Moja Symbioza

 4. Pingback: Siarka – niedoceniany minerał na wszelkie stany zapalne - cz.2 (DMSO) | Moja Symbioza

 5. Nie chodziło mi o 1-dniowy czas kuracji oczywiście :) Nie pisałam też o wodzie destylowanej. Chodziło o rozrabianie w zwykłej wodzie kuracji na każdy kolejny dzień, nie dłużej. Nie wiem po prostu jak molibden reaguje z normalną wodą w dłuższym czasie?

  Dawki zaczerpnięte są z książki Candida Killing So Sweetly, Billa Thompsona, która w dużym stopniu bazuje na wielu znanych źródłach, min. The Missing Diagnosis, Oriana Trussa. Napisano tam, że molibdenian sodu ma ogólnie niską toksyczność (LD50 = 4g/kg u szczurów).

  Nie chcę podważać tych dawek. Nie jestem ani chemikiem, ani lekarzem. Mogę jedynie wypowiedzieć się na temat swojej kuracji molibdenem. Jak już wspomniałam, zdecydowałam się kurację intensywną. Badanie włosa sprzed kuracji wykazało obniżony poziom tego pierwiastka. Kolejne badanie ok. 1.5 roku po kuracji wykazało poziom molibdenu lekko delikatnie normy.

 6. Dzięki.

  Wiem, że woda destylowana może zaszkodzić, jednak nie do końca rozumiem, co masz na myśli pisząc: “dlatego kuracja na 1 dzień wydaje się rozsądniejsza.”?
  Masz na myśli przeprowadzenie kuracji jednodniowej (jeśli tak czy ma to jakikolwiek sens?)

  Kuracja łagodna zdaje się być łagodniejsza i trwa dłużej dzięki czemu prawdopodobnie organizm ma więcej czasu na poradzenie sobie z toksynami (a tym samym zredukować prawdopodobieństwo reakcji Herximera).

  Widzę, że dawka LD50 jest dość wysoka przynajmniej na szczurach.
  Wiesz może Czy/Jakie są możliwe efekty uboczne?

 7. Hej, dzięki za miłe słowa :)

  Ja stosowałam oczywiście kurację intensywną, bo moja candida była mocno zaawansowana. Tę kurację spokojnie odmierzysz na wadze jubilerskiej z dokładnością do 10mg. Nie ma sensu moim zdaniem przepłacać kilkaset złotych za dokładność rzędu 1mg, chyba, że masz ochotę mieć bardzo precyzyjną dokładność i słono za to zapłacić :) Co prawda tania waga pokazuje dokładność do 2 miejsc po przecinku (czyli 10mg), ale można pokombinować. Zakres kuracji jest w końcu przedziałowy od 10-25mg. Jak odmierzysz więc 0.02g molibdenu, będzie moim zdaniem ok.

  Trudniej przygotować kurację łagodną. Przy założeniu stosowania 3 x 5mg (15mg dziennie = 0.015g), osobiście przygotowałabym roztwór w zaokrągleniu dla 20mg lub nieco lżejszy dla 10mg, tj. rozrobiłabym 0.02g lub 0.01g molibdenu w 1.5 szklanki wody i piłabym po pół szklanki 3 x dziennie.

  Nie szykowałabym raczej porcji na kilka dni. Chodzi o reakcję produktu z wodą. Produkty, które bierzemy w małych ilkościach (np. Płyn Lugola, czy woda utleniona) muszą być zawsze przygotowane z wodą destylowaną, żeby nie zaszła reakcja biochemiczna. W przypadku molibdenu nie stosowałabym jednak wody destylowanej, bo to są za duże ilości jak na picie wody destylowanej przez miesiąc. Nie wiem szczerze mówiąc jak reaguje molibden ze zwykłą wodą, dlatego kuracja na 1 dzień wydaje się rozsądniejsza. Istnieje oczywiście ewentualność przygotowania skondensowanej dawki z wodą destylowaną i dolewania jej do pół szklanki wody zwykłej, ale trzeba by przeliczyć sobie taką porcję.

  Nigdy nie wykładam żadnego produktu bezpośrednio na wagę. Wiele produktów reaguje z metalem (np. jod, woda utleniona), molibden akurat nie. Jednak zawsze dla pewności wykładam produkt na szklaną lub ceramiczną miseczkę.

 8. Cześć i dziękuję, za czas który poświęciłaś na podzielienie się wiedzą.

  Jeśli dobrze rozumiem, to na kurację (2 tygodnie), zużyje się nie więcej niż 3 gramy (wersja intensywna) lub <5 mg (wersja łagodna).
  Taki produkt byłby odpowiedni.
  http://allegro.pl/molibdenian-sodu-czysty-10g-warchem-375502-i6919261945.html (50g kosztuje zaś ~28pln, ale takiej ilości się już nie przeje)

  Kolejne pytanie – jak odmierzasz w praktyce np. 5mg?
  Czy może odmierzasz więcej niż jedną porcję i przygotowujesz porcję od razu na kilka dni?
  Czy polecasz jakąś wagę? Widzę, że wagi mają precyzję do 0.01 g (10mg, a to więcej niż 5mg).
  Dokładniejsze nieraz kosztują po kilkaset PLN.
  Kolejne pytanie, czy produkty które odmierzasz potem nie reaguje z wagą (np. wagi jubilerskie chyba mają metalową tackę).

 9. Witam, molibden kupuję jako produkt chemiczny w formie molibdenianu sodu. Chemik od którego kupuję swoje produkty ma akurat braki w towarze. Pewnie dopiero we wrześniu zakupię od niego większą partię, więc mogę dać znać jak zostawi Pan namiar do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *