18 zastosowań nadtlenku wodoru, czyli woda utleniona w praktyce

1. Zwalcz choroby skóry

Nadtlenek wodoru jest skuteczny w walce ze wszelkimi chorobami skórnymi. Łuszczyca, atopowe zapalnie skóry (AZS), egzema, trądzik, grzybice, brodawki, wykwity, czy cellulit efektywnie się poddają leczeniu wodą utlenioną. Smaruj chore miejsca wacikiem nasączonym 1.5 % wodą utlenioną 2 razy dziennie. Walka z cellulitem powinna być poprzedzona dodatkowo masażem.

2. Stosuj profilaktykę kosmetyczną

Nadtlenek wodoru rozcieńczony do 1.5 % roztworu skuteczny jest także w walce z suchą skórą, zaskórnikami, zmarszczkami, odświeża twarz po myciu. Po 20 – 30 minutach ponownie opłucz twarz ciepłą wodą. Pamiętaj tylko, żeby uważać na brwi i włosy, inaczej zostaną wybielone.

Po kąpieli czy prysznicu spryskaj ciało roztworem 1.5 % w celu dotlenienia skóry i całego organizmu. Działania te nadadzą też skórze właściwy odczyn pH, tj. prawidłową kwasowość.

3. Chcesz rozjaśnić włosy?

Nadtlenek wodoru rozcieńczony do 1.5 % roztworu jest co prawda skuteczny w rozjaśnianiu włosów, ale nie do końca jestem fanką tej metody. Nadtlenek wodoru to w końcu utleniacz i w dłuższej perspektywie niszczy włosy. Porównując jednak jego działanie do tradycyjnej farby, jest to metoda bezdyskusyjnie mniej szkodliwa.

4. Najskuteczniejsza metoda na grypę i przeziębienie

Najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się wirusa jest właśnie odpowiednia kuracja wodą utlenioną. Gdy tylko czujesz, że dopada Cię grypa lub przeziębienie zastosuj poniższy schemat. Bardzo ważne jest, aby zrobić to jak najwcześniej, gdy wirus nie zdąży się jeszcze na dobre rozwinąć. Wtedy skuteczność jest dużo wyższa.

Przy przeziębieniu i grypie warto zadziałać jednak bardziej kompleksowo.

5. Zrób sobie ogólny detoks

Wyeliminowanie wszelkich toksyn z organizmu jest ważnym krokiem w kierunku poprawy ogólnego samopoczucia. Nadtlenek wodoru może być stosowany jako środek detoksykacji, jako że skuteczny jest na wiele rodzajów toksyn.

6. Chodzisz ciągle niedospany i nie możesz rano wstać z łóżka?

Odpowiednia dawka tlenu dostarczona do Twoich komórek mózgowych rozwiąże ten problem w przeciągu paru dni. Kurację rozpocznij od 1 kropli 3% wody utlenionej według Standardowego Protokołu (poniżej). Dawka do jakiej powinieneś dojść to około 6 kropli H2O2 stosowana 2 – 3 razy dziennie. Najlepiej samemu ocenisz, jaka dawka jest dla Ciebie wystarczająca. Może masz przy okazji inne problemy zdrowotne i warto pomyśleć np. o 10 kroplach? 6 kropli w każdym razie powinno „otworzyć Ci oczy”.

Kuracja jest na tyle skuteczna, że nie tylko dodaje energii, ale też „wydłuża dobę o jakieś 2 godziny”! Jest to na tyle wyraźnie zauważalne, że za każdym razem, gdy odstawiasz ją na bok, zmęczenie powoli zaczyna wracać. Związane jest to z tym, że z reguły jesteśmy niedotlenieni i najlepiej temu po prostu przeciwdziałać.

Więcej o kuracji wodą utlenioną znajdziesz tutaj.

Jeśli dokucza Ci poważny problem związany z zespołem przewlekłego zmęczenia, warto zainteresować się Błękitem metylenowym. Nie znam drugiej substancji tak skutecznej w walce z tym problemem.

Przy tym temacie warto też sprawdzić poziom zakwaszenia organizmu. Zakwaszony organizm również powoduje ospałość i brak energii.

7. Ratuj stopy od grzybicy

Moczenie stóp w 3% wodzie utlenionej jest rewelacyjnym sposobem na walkę z grzybicą stóp. Alternatywnie możesz stopy pryskać roztworem 3%. Na walkę z nieprzyjemnym zapachem oraz inne problemy związane ze stopami wystarczy roztwór 1.5%.

8. Dokuczają Ci problemy kobiece?

Nie czekaj tylko od razu sięgnij po nadtlenek wodoru rozcieńczony do stężenia 1.5% i spryskaj nim okolice intymne. Dodatkowo zastosuj tampon namoczony w 1.5% H2O2 na 20 – 30 minut. Taka metodyka nie tylko usunie bakterie i grzyby, ale zapewni też prawidłowe kwaśne pH okolicom intymnym.

W przypadku problemów kobiecych warto jeszcze wspomóc się zastosowaniem odpowiedniej flory bakteryjnej. Jogurt naturalny, tzw. żywy jogurt z bakteriami lactobacillus acidofillus i bifidobacterium zaaplikowany do wewnątrz ukoi okolice intymne i odbuduje naruszoną florę. Można w tym celu zastosować również tampon namoczony w jogurcie lub oleju kokosowym extra virgin. Alternatywnie mogą być to też kapsułki ze wspomnianymi szczepami bakterii.

9. Problemy z jamą ustną i profilaktyka

Jeśli cierpisz na paradontozę, afty lub inne stany zapalne w jamie ustnej woda utleniona jest znakomitym rozwiązaniem. Woda utleniona rozpuszcza kamień nazębny, tworzy zdrowe dziąsła i wybiela zęby. Zanurz szczoteczkę do zębów w 3 % wodzie utlenionej i umyj nią zęby. Dodatkowo możesz rozpuścić w 3% wodzie utlenionej trochę sody oczyszczonej. Soda oczyszczona i woda utleniona tworzą najlepszą z możliwych pastę do zębów.

Uwaga! Nigdy nie rób pasty do zębów z sody oczyszczonej!! W dłuższej perspektywie taka metoda niszczy szkliwo. Akceptowalna jest jedynie woda z dobrze rozpuszczoną sodą.

Uwaga! Szczotkowanie zębów i płukanie jamy ustnej H2O2 nie jest wskazane dla osób posiadających rtęciowe plomby amalgantowe, gdyż H2O2 rozpuszcza metale ciężkie.

Raz w tygodniu spryskaj szczoteczkę 3% roztworem wody utlenionej. Ta czynność usunie z niej wszelkie bakterie i patogeny oraz zapewni sterylność Twojej szczoteczce.

10. Cierpisz na egzemy lub Twoje dziecko ma atopowe zapalenie skóry?

Woda utleniona jest jedną z najbezpieczniejszych i skutecznych metod, aby temu zaradzić. Przyrządzaj dziecku (czy dorosłemu) kąpiele z wody utlenionej.

Wlej do wanny 2 – 4 butelki 3% wody utlenionej (100ml) lub szklankę 35% H2O2. Czas kąpieli: 30 – 40min. Dolewaj ciepłej wody, aby utrzymać temperaturę, następnie umyj dziecko. Cykl kąpieli: 5 – 7 co drugi dzień. Serię można powtórzyć po upływie 2 tyg.

Bardziej praktyczną metodą stosowania wody utlenionej w takich przypadkach jest po prostu spryskiwanie ciała po kąpieli czy prysznicu 1.5 % roztworem H2O2. Spryskuj swoje ciało po każdym umyciu lub częściej. Chroń przy tym oczy, brwi i włosy. Taka kosmetyka nada przy okazji właściwy, czyli kwaśny, odczyn Twojej skórze i zapewni też świetną profilaktykę prozdrowotną.

11. Dokuczają Ci szumy i bóle głowy albo masz problemy z uszami?

1ml 3% H2O2 wlej na łyżkę stołową wody. Zakraplaj lub wkładaj namoczony wodą tampon z waty do ucha. Połóż się chorym uchem w górę i gruszką pomału wpuść roztwór do ucha. Wytrzymaj tak 5-6 min. Możesz słyszeć bąbelki w uchu. Po tym czasie wpuść do ucha zwykłą czystą ciepłą wodę do wypłukania. Potem połóż się na kilka minut na chorym uchu, aby płyn z niego wyleciał.

Zapalenie uszu u dzieci: 1 kropla 3% wody utlenionej do chorego ucha 1 – 2 razy dziennie.

Pobierz .png Zewnętrznych Zastosowań Wody Utlenionej

12. Cierpisz na astmę?

Świetną i praktyczną metodą będą w tym przypadku inhalacje z 1.5% wody utlenionej. Z uwagi na spektrum działania, jest to metoda mająca szerokie zastosowania. Od grypy czy innej infekcji począwszy, na nowotworach kończąc. Inhalacja z H2O2 jest też bardziej praktyczna niż picie wody utlenionej. Nie musisz tak uważać na nie łączenie H2O2 z posiłkami, gdyż nie narażasz się w ten sposób na konwulsje żołądkowe.

Spróbuj sukcesywnie odstawiać leki na astmę, testuj swoje samopoczucie i oddychaj pełną piersią.

13. Cierpisz na nowotwór? Nie zapominaj o tlenie!

Nowotwory to jedno z nowszych zastosowań, w kontekście leczenia nadtlenkiem wodoru. W tym przypadku utlenia on niezdrowe komórki bez szkody dla zdrowych komórek.

Nadtlenek wodoru może być stosowany na szereg różnych sposobów. W tym przypadku najlepszą formą leczenia będzie terapia użytku wewnętrznego. Odnotowuje się pozytywne przypadki zarówno sposobami inhalacji (przez drogi oddechowe), jak i poprzez picie w odpowiednim stężeniu, według stosowania konkretnego protokołu.

14. Przygotowywanie jedzenia

Testy wykazały, że mycie, czy nawet szczotkowanie owoców i warzyw jest mało skuteczne.

Ozonowanie żywności to świetna metoda na pozbycie się wszelkich chemikaliów i jest zasadna przy hurtowym traktowaniu jedzenia. Bardziej staroświeckim i „detalicznym” sposobem, który daje podobne rezultaty, jest woda utleniona.

Wystarczy spryskać jedzenie 1.5% wodą utlenioną, aby było całkowicie sterylne. Dzięki temu pozbędziesz się chemikaliów i pestycydów. Jeszcze inną skuteczną metodą jest moczenie jedzenia w wodzie z odrobiną octu.

15. Odkażanie blatów kuchennych

Nie ma chyba prostszej metody na odkażenie blatów kuchennych ze wszelkich patogenów. Spryskaj blaty 1.5 % roztworem nadtlenku wodoru i możesz teraz sterylnie przygotowywać posiłki. Zastosuj tę metodę gdziekolwiek widzisz taką potrzebę.

16. Zmywarka

Dodaj 60 ml 3% wody utlenionej do zmywarki. Świetnie wyczyści naczynia, odkazi i zapobiegnie zaciekom.

Przy myciu okien 1.5 % H2O2 również nie pozostawia smug.

17. Rolnictwo i ogród

Gdyby farmerzy podlewali swoje uprawy wodą utlenioną, zbiory byłyby bardziej obfite i wydajne. Są tacy, którzy stosują rozcieńczony perhydrol przy produkcji upraw, ale jest to nisza i nieliczne farmy. Komercyjnie nikt tego nie robi, chociaż każdy farmer wie, że bez naturalnego deszczu rośliny w ogóle nie mogłyby rosnąć.

  • profilaktyka rolnicza – 1 kropla 3% wody utlenionej mocno zburzona w 20 litrach wody do podlewania roślin to świetna profilaktyka rolnicza. Dla większych zastosowań 0.4 l do 1 l perhydrolu o stężeniu 30-35% na 200 litrów wody. To niewielkie ilości, ale nie ma co przesadzać z profilaktyką. Zbyt częste traktowanie gleby H2O2 może zniszczyć też pożyteczne organizmy.
  • do ratowania roślin trzeba już więcej nadtlenku wodoru. Kilka łyżek 3% roztworu na litr wody
  • spray na pestycydy i szkodniki – rozcieńcz wodę utlenioną do 1.5% i pryskaj to co choruje, albo ratuj żywność od chemikaliów

18. Woda z niepewnego źródła

Jeśli nie masz innego wyboru i musisz użyć wody do picia niepewnego pochodzenia, wystarczy, że wlejesz do niej łyżeczkę 3% wody utlenionej (nie aptecznej!). Uczyni to wodę całkowicie sterylną. Po paru minutach woda będzie zdatna do picia. Nadtlenek wodoru zredukuje i usunie wszelkie mikroby i żyjątka zawarte w tej wodzie. Taką wodę trzeba jednak wypić od razu. H2O2 szybko się rozkłada.

Podobnie możesz potraktować warzywa i owoce w krajach egzotycznych, które wiadomo, że myte są ichnią wodą, na którą my, Europejczycy nie jesteśmy uodpornieni. Przemyj lub spryskaj warzywa 1.5% wodą utlenioną.

 

 

Czytaj więcej:

 

 

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *