10 powodów dla których warto oczyścić wątrobę

1. Życie wolne od chorób

Oczyszczanie wątroby to inaczej generalny detoks, a to niesie za sobą usprawnienie układu odpornościowego. Choroby z czasem przestają nas po prostu dotyczyć.

Do wystąpienia choroby dochodzi najczęściej, gdy wątroba, czyli „główna fabryka” i centrum oczyszczania organizmu, ulega zatorowi kamieniami żółciowymi. Kiedy oczyścimy te złogi, wprowadzimy dobrą dietę i zdrowy tryb życia, organizm sam powróci do stanu homeostazy. Czysta wątroba to czysty rachunek zdrowia!

2. Usprawnione trawienie, energia i siły witalne

Dobre trawienie jest niezbędne, aby został strawiony pokarm, wchłonięte substancje odżywcze, usunięte zostały produkty uboczne i nastąpiła wymiana miliarda komórek. Wydaje się, że to kluczowa sprawa funkcjonowania organizmu. I tak rzeczywiście jest. A to właściwe trawienie przekłada się wprost na nasze zasoby energetyczne.

3. Brak bólu

Ból sam w sobie nie jest chorobą. Jest raczej właściwą reakcją immunologiczną na nieprawidłową sytuację. Ta nieprawidłowa sytuacja może oznaczać zator limfy, krwi i produktów ubocznych. Każdy zator fizyczny prowadzi do osłabienia zasobów tlenu w organizmie, a tkanki pozbawione tlenu prawie zawsze sygnalizują ból.

Przed leczeniem bólu powinno się zawsze oczyścić wątrobę, jelita, nerki i układ limfatyczny. Po takim kompleksowym oczyszczeniu mogą zniknąć bóle głowy, ramion, czy karku.

4. Brak alergii i wysypek

W wielu przypadkach alergie są powodem zatkanych dróg żółciowych i znikają każdorazowo po oczyszczaniu wątroby. Nie spodziewaj się jednak, że w początkowym etapie będzie to efekt stały. Alergie wracają zazwyczaj po paru dniach od pierwszego oczyszczania wątroby. Musisz wydalić około 2 tysiące kamieni zanim znikną na dobre.

5. Bardziej elastyczne ciało

Fizyczna elastyczność odzwierciedla na ile organy, stawy, mięśnie, tkanki łączne i komórki są odżywione dobrym jedzeniem i wodą.

Sztywność stawów i mięśni wskazuje na obecność tam kwasowych złogów przemiany materii. Przyczyną są słabe funkcje trawienne i metaboliczne. Każdy kto oczyszcza wątrobę regularnie i stosuje do tego jakieś ćwiczenia, zauważa znaczną poprawę w elastyczności kręgosłupa, stawów i mięśni.

6. Odwrócenie procesów starzeniowych

Lubimy zwalać winę za różne dolegliwości na wiek. Wiele z nas postrzega starzenie jako proces, którego nie da się uniknąć. Podobnie jak z chorobą – w końcu nas dopadnie. Zaliczyłabym to raczej to leniwego podejścia albo braku świadomości, że to bzdura!

Nie jest niczym niezwykłym mieć np. czyste naczynia krwionośne w wieku 100 lat. Prawdą jest na pewno, że nasze organy starzeją się z wiekiem i mamy w związku z tym słabszy metabolizm. Sam wiek odgrywa tu jednak nieznaczną rolę w stosunku do złego traktowania tych organów przez nas samych!

Osłabione trawienie i funkcje wątroby to główne przyczyny niewydajnego metabolizmu komórkowego. Oczyszczenie wątroby daje możliwości wymiany trylionów komórek dziennie. W miarę poprawy procesów trawiennych i metabolicznych komórki znów stają się młode i dynamiczne. To czas, kiedy proces starzeniowy ulega odwróceniu. Nie ma chyba lepszego antidotum na procesy starzenia i wszelkie choroby.

7. Piękno wewnętrzne i zewnętrzne

To naturalne, że jeśli chcemy pięknie wyglądać, musimy najpierw zadbać o piękno wewnętrzne. Jeśli nagromadziliśmy wiele produktów ubocznych przemiany materii, to organizm nie jest w stanie napełnić nas poczuciem piękna i wartości.

W miarę coraz intensywniejszego oczyszczania wątroby, zwiększa się u wielu ludzi poczucie własnej wartości i zdolność do doceniania innych. Oczyszczanie wątroby może w dużej mierze przyczynić się do rozwoju sił witalnych oraz wewnętrznego piękna.

8. Poprawa stanu zdrowia emocjonalnego

Kondycja układu nerwowego silnie wpływa na Twoją osobę, sposób w jaki się zachowujesz, Twoje interakcje z ludźmi, nastroje, pragnienia, poziom cierpliwości i tolerancji oraz reakcje na zdarzenia życiowe.

Stres jest pojęciem bardzo często błędnie pojmowanym. Interpretuje się go w uproszczeniu jako wynik sytuacji stresowej. Faktem jest, że sytuacja stresowa wpływa na to, że się irytujesz, denerwujesz, frustrujesz, czy złościsz, ale interpretacja tego zjawiska jest dużo głębsza. Stres tkwi w nas samych, w tym, że nie potrafimy sobie radzić z daną sytuacją. A na to, jak sobie radzisz ze stresem, w dużej mierze składają się „problemy z przeszłości” oraz prawidłowo funkcjonujący układ nerwowy!

Zdrowie układu nerwowego w dużej mierze zależy od jakości krwi (jej nieprawidłowego procesu tworzenia się). To jest bezpośrednim następstwem dysfunkcji wątroby, która podtrzymuje układ nerwowy. Kiedy usuwasz kamienie żółciowe, wykorzeniasz jednocześnie wszelkie tkwiące w Tobie uczucia złości i urazy. Uczucia wolności i euforii, które są często spotykane już po pierwszym oczyszczaniu wątroby pokazują co może mieć miejsce po jej gruntownym oczyszczeniu.

9. Jaśniejszy umysł i większe zdolności kreatywne.

Gdy poprawiają się walory giętkości ciała po oczyszczaniu wątroby, niemalże natychmiast to samo dzieje się z Twoim umysłem. Elastyczne ciało wskazuje bowiem na otwarty i giętki umysł, sztywne – nieelastyczny i bojaźliwy.

W miarę jak przez Twoje ciało zaczyna przepływać znowu rzadsza krew, Twoje nastawienie psychiczne też nabiera kolorów. Zwiększa się dzięki temu zdolność do korzystania z okazji oferowanych przez życie w danej chwili, a z każdym nowym dniem doznajemy radości i spełnienia. Poprawia się jasność umysłu, pamięć, kreatywność oraz zdolność do koncentracji i skupienia uwagi.

Po każdym kolejnym oczyszczaniu zazwyczaj następują dalsze postępy w zdolnościach mentalnych. Wiele osób mówi, że ich umysł stał się odprężony i odzyskali tzw. spokój ducha. U innych dochodzi do poszerzenia horyzontów myślowych, poprawy wydajności pracy i zdolności kreatywnych. W końcu, w skutek wielokrotnego oczyszczania wątroby, następuje równowaga czakramu splotu słonecznego – centrum energetycznego organizmu. A to odpowiada za siłę woli, wchłanianie i dystrybucję energii, funkcje wątroby, pęcherzyka żółciowego, żołądka, trzustki i śledziony.

10. Łagodniejszy charakter – “bez żółci”

Wydaje Ci się, że cechy takie jak złośliwość, gniew, czy wybuchowość to zapisane na całe życie karty Twojego charakteru? Hmm..

Czemu ludzie w dzisiejszych czasach są z natury bardziej impulsywni? Czemu dzisiaj jest tak dużo przemocy? Dlaczego większość z nas odczuwa bezustanny stres i niepokój? Ogólnie można powiedzieć – takie czasy.. takie środowisko. Szczegółowej odpowiedzi możesz się doszukiwać w źle funkcjonującej wątrobie.

Medycyna chińska ściśle wiąże chorą wątrobę z gniewem, czepialstwem, wybuchowością i ogólnie trudnym charakterem.

Teza ta zbiega się z polskimi ludowymi powiedzeniami: „Żółć go zalewa.” „Co Ci leży na wątrobie”.

Usunięcie złogów ze zblokowanego organu (najlepiej połączone z rozwojem osobistym) daje efekt przyrównywany do uzyskania zupełnie nowej osobowości. Potwierdziło to setki ludzi, którzy tego dokonali.

Swoimi doświadczeniami, podpisuję się pod tym w 100%.

Czytaj więcej:

Źródła:
  • Andreas Moritz „Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego”

7 myśli na “10 powodów dla których warto oczyścić wątrobę”

  1. Pingback: Oczyszczanie wątroby, czyli remedium na wszelkie bolączki? | Moja Symbioza

  2. Pingback: TEST na kamienie żółciowe, czyli Pokaż mi Swój Język, a powiem Ci czy masz Kamienie Żółciowe w Wątrobie | Moja Symbioza

  3. Pingback: Endometrioza i inne choroby przewlekłe, a wątroba | Moja Symbioza

  4. Pingback: Droga do Choroby, czyli Dlaczego Chorujemy? cz.1 | Moja Symbioza

  5. Pingback: PROTOKÓŁ - Oczyszczanie wątroby, czyli poważna „operacja” wątroby i pęcherzyka żółciowego | Moja Symbioza

  6. Pingback: KARTA CHARAKTERYSTYKI - Sól Epsom | Moja Symbioza

  7. Pingback: PROTOKÓŁ Autoimmunologiczny | Moja Symbioza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *