KARTA CHARAKTERYSTYKI – Zeolit

Zeolit dla zdrowia

 • jedyny środek leczniczy i oczyszczający jaki znam, który z uwagi na zawartość krzemu, ma również działanie upiększające
 • zeolit powoduje zeskrobywanie i wydalanie złogów pokarmowych i oczyszcza przewód pokarmowy i jelita
 • leczy hemoroidy
 • poprawia przemianę materii, reguluje poziom cholesterolu
 • wchłania toksyny i metale ciężkie, powoduje detoksykację organizmu
 • przyciąga i mechanicznie wysusza pasożyty przewodu pokarmowego i następnie powoduje ich wydalanie (szczególnie działa na te większe mikroby)
 • odbudowuje stawy, włosy i paznokcie
 • poprawia jakość cery (zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, rozjaśnia starcze palmy)
 • obok boraksu i MSM i DMSO stanowi remedium na wszelkie problemy związane ze stawami i kośćmi. Odbudowuje tkankę łączną, chrząstną, przeciwdziała osteoporozie
 • uelastycznia ścięgna
 • zmniejsza bóle reumatyczne
 • zwiększa zasoby energetyczne i zmniejsza liczbę godzin snu
 • przeciwdziała bólom głowy i bezsenności
 • normalizuje krążenie i ciśnienie krwi
 • redukuje zapalenia płuc i oskrzeli (ogólne działanie przeciwzapalne)
 • zapobiega kamieniom nerkowym i leczy przewód moczowy (naturalny diuretyk)
 • jest pierwiastkiem antyrakowym, wypierając chociażby glin (osoby przewlekle chore mają zazwyczaj ogromne braki krzemu w organizmie)
 • jest pierwiastkiem powstrzymującym m.in. chorobę Alzhaimera (krzem wypłukuje aluminium z tkanek, zeolit absorbuje go w przewodzie pokarmowym)
 • z uwagi na wysokie pH = 8 może być też stosowany zewnętrznie jako zasypka na grzybicę stóp, oparzenia, odleżyny, jak również odparzenia np. w pachwinach czy pod biustem
 • jest bardzo pożyteczny również dla zwierząt i w ogrodnictwie

Zwróć na to uwagę !

Zawartość kryptokolitu

Zawartość kryptokolitu w zeolicie powinna sięgać minimum 95%. Preparaty o mniejszej zawartości kryptokolitu nie nadają się na cele lecznicze.

Atesty ziemi okrzemkowych

Ziemię okrzemkową wykorzystuje się w szerokim zakresie także w przemyśle, a ta zawiera szkodliwy dla zdrowia arsen. Taki produkt nie nadaje się na cele spożywcze. Badania zeolitu są na tyle ważne, że granica w parametrach kwalifikujących się na spożywcze jest dość wąska.

Kwestia przyswajalności

Istnieje jeszcze problem kwestii przyswajalności. Krzem jest bardzo ciężko przyswajalny przez organizm (w tym też naszych pupili). Najlepiej wchłania się z produktów roślinnych, ale tu znowu jest go niewiele. Najlepszą i jedyną formą mineralną krzemu jest wytwarzany w naszym żołądku kwas ortokrzemowy. Każda inna forma jest oszustwem! Problem w tym, że nie wszystkie okrzemki wchodzą w reakcję z kwasem żołądkowym wytwarzając kwas ortokrzemowy. Dlatego tak istotną sprawą jest rodzaj okrzemek, który spożywasz, gdyż jest on produkowany z różnych rodzajów okrzemek. W końcu ma służyć na cele prozdrowotne.

Jak stosować?

Typowa kuracja

Zacznij od 1 małej łyżeczki dziennie. Stopniowo zwiększaj dzienną porcję do 3 czubatych łyżeczek. Wiele źródeł mówi o maksymalnej dawce w postaci 3 łyżek dziennie.

Tempo zwiększania dziennej porcji i docelowa dawka zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Zwykle zajmuje to od jednego do kliku tygodni. Obserwuj reakcję swojego organizmu. Jeżeli czujesz, że tempo jest zbyt szybkie lub dawka zbyt duża lub masz grypopodobne objawy, to oznacza, że proces odtruwania zachodzi zbyt szybko, zmniejsz wtedy dawkę do ½ łyżeczki od herbaty i zacznij proces zwiększania dawki od początku.

Dzienną dawkę możesz wymieszać z przyjmowanym pokarmem. Niektórzy ludzie preferują wypicie szklanki wody tuż przed zaśnięciem lub rano po przebudzeniu, lecz przed śniadaniem.

Kuracja dla dzieci

Maksymalna dzienna porcja dla dzieci (od 12 roku życia) jest mniejsza – od ½ do 1 płaskiej łyżeczki od herbaty. Kurację dla dziecka możesz zacząć od ⅓ łyżeczki lub jeszcze mniejszej porcji, zależnie od własnego uznania i obserwacji dziecka. Nie podawaj ziemi okrzemkowej noworodkom i dzieciom do lat 12.

Częstotliwość przyjmowania

7 dni w tygodniu.

Czas kuracji:

Kurację stosuj przez kilka miesięcy. 2 miesiące jednak to minimum. Chodzi o cykl rozwojowy niektórych pasożytów, które należy usunąć do końca.

Uwagi:

 • Pij duże ilości wody wraz z zeolitem

  Małe jest prawdopodobieństwo przedawkowania krzemu. Należy pić jednak duże ilości wody, minimum 2l dziennie. Przy diatomicie należy wziąć sobie tę uwagę do serca z uwagi na to, że działa on jak gąbka, wsysając wewnątrz wszelkie płyny i toksyny. Nie można pozbawiać organizmu wody.

 • Opary Zeolitu

  Bezwzględnie uważaj na opary zeolitu. Wdychanie pyłu może powodować lekkie podrażnienie błon śluzowych nosa i gardła, a chroniczne choroby płuc.

 • Zeolit, a oczy

  Przy bezpośrednim dostaniu się substancji do oczu może wystąpić lekkie podrażnienie, zaczerwienienie, łzawienie, pieczenie, ból spojówek. Na wypadek kontaktu, oczy natychmiast przepłucz dużą ilością letniej wody, najlepiej bieżącej, przez co najmniej 15 minut. Usuń szkła kontaktowe, jeśli je posiadasz. Unikaj silnego strumienia wody ze względu na ryzyko mechanicznego uszkodzenia rogówki.

 • Kontakt ze skórą

  Długotrwały kontakt ze skórą może powodować jej przesuszenie. Na wypadek kontaktu, spłucz skórę wodą, zdejmij zapyloną odzież.

 • Krzem, a candida

  Uważaj na zeolit (krzem), jeśli masz niewyleczoną candidę. Candida lubi żywić się krzemem, także lepiej jej nie dokarmiać. Diatmit to znakomity produkt prozdrowotny jak już uporasz się na candidą.

 • Zeolit, a diatomit

  Zeolit to nie to samo co ziemia okrzemkowa typu diatomit. Ziemia okrzemkowa ma tendencję drażnić śluzówkę żołądka, osiadać na ścianach układu pokarmowego i okrężnicy ograniczając wchłanianie substancji odżywczych. Co więcej diatomit szkodzi kwasowi chlorowodorowemu z żołądku i niszczy dobre bakterie w jelitach. W niektórych wypadkach może wywołać biegunkę i wymioty, po których następują długotrwałe skurcze i ból żołądka.

  Diatomitem jest również popularny środek na wiązanie toksyn o nazwie Enterosgel.

  UWAGA: Całkowite usunięcie ziemi okrzemkowej z przewodu pokarmowego może zająć nawet kilka miesięcy.

 

Powiązane Artykuły:

8 myśli na “KARTA CHARAKTERYSTYKI – Zeolit”

  1. Prawdę mówiąc nie mam doświadczenia z kaolinem, czy glinką, ale bentonit jest ok, choć zeolit (dobrze oczyszczony) i tak uważam za lepszy od bentonitu, czy diatomitu.

  2. Tak,ale chodzilo mi czy uwazasz ze zmiszanie bentonitu z zeolitem ,np.1:1 to moze byc dobry pomysl Apropos ostatnio zetknalem sie tez z tym, ze bentonit to jest inna nazwa dla glinki zielonej :)

  3. Prawdę mówiąc nie robiłam takich mieszanek więc ciężko się wypowiadać :) Każde działa trochę inaczej więc mieszanka wydaje się ok.

 1. Pośrednio tak (na zasadzie oczyszczania organizmu z toksyn), bezpośrednio raczej nie bardzo. Przywry są dość oporne w usuwaniu i trzeba je potraktować preparatami dedykowanymi na robaki (np. czarny orzech, piołun, wrotycz, goździki)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *