Siarka – niedoceniany minerał na wszelkie stany zapalne – cz.1 (MSM)

 

Siarka – niedoceniany minerał na wszelkie stany zapalne – cz.1 (MSM)
Siarka – niedoceniany minerał na wszelkie stany zapalne – cz.2 (DMSO)

 

Ci, którzy podążają na bieżąco za tematami zdrowia zapewne znają już wartości lecznicze siarki. Według mnie siarka jest obecnie związkiem zupełnie niedocenianym przez medycynę klasyczną. Zresztą nie pierwszy, nie ostatni temat. Wystarczy zwrócić uwagę na to jak alopaci:

  • antyoksydanty koniec końców uznali za coś co w ogóle istnieje

  • stosunkowo niedawno, bo jakieś 10 lat temu, przyznali, że wrzody żołądka wywołuje bakteria helycobacter pylori, o czym dr Hulda Clark mówiła już dziesiątki lat temu.

  • parę lat temu uznali rzeczywisty problem ze sporymi niedoborami witaminy D3 u większości ludzi i związany z tym szereg dolegliwości

.. tak za parę lat przyjdzie im stwierdzić, że suplementacja siarką dla większości z nas jest po prostu niezbędna do „normalnego funkcjonowania”, a mamy jej ogromne niedobory (w szczególności niestety weganie). Codziennie większość z nas, z uwagi na współczesny styl życia, walczy z nieustannymi stanami zapalnymi w organizmie. To właśnie siarka jest tym minerałem, który może wnieść tu wiele dobrego.

Siarka i jej rola w organizmie

Prawidłowo pozyskany MSM (metylosulfonylometan) to organiczny związek naturalny zawierający siarkę bez substancji toksycznych. Siarka stanowi jedną czwartą całkowitej masy ciała i jest trzecim najczęściej występującym minerałem w organizmie człowieka. Połowę siarki gromadzimy w mięśniach, skórze i kościach. Siarka jest krytyczna dla tworzenia chrząstki stawowej i keratyny skóry i włosów, a nowe badania pokazują, że jest niemal tak ważna jak witamina C. Organizm ludzki musi bowiem zachować minimalny poziom zawartości siarki dla normalnego funkcjonowania.

Siarka jest zasadniczym składnikiem odżywczym potrzebnym do wytworzenia białka krwi i aminokwasów. Bez niej, organizm po prostu nie działa tak jak powinien. Komórki, które nie posiadają MSM stają się sztywne i mniej elastyczna niż normalne, zdrowe komórki. Po spożyciu, cząsteczki MSM rozsyłane są po całym organizmie i lądują w skórze, włosach i paznokciach (i innych narządach).

Organizm zużywa do jednej ósmej łyżeczki dziennie siarki, aby pozostawić otwarte błony komórkowe i uniemożliwić twardnienie tkanek. Nowe komórki w naszym ciele potrzebują ogromnych dostaw siarki. Siarka jest nawet w hemoglobinie krwi! Nie jest jednak przechowywana w organizmie, a każdy nadmiar jest utleniany do siarczanu i wydalany z moczem lub przechowywany jako glutation. MSM jest silnym przeciwutleniaczem, odtruwa, a nawet wiąże i pomaga w usuwaniu metali ciężkich z organizmu.

Niedobory siarki

Niedobór siarki jest związany z wieloma chorobami zwyrodnieniowymi, zespołem cieśni nadgarstka, ogólnym bólem, przewlekłym zmęczeniem, zwiększonym psychologicznym i fizycznym stresem oraz depresją, jak również wiele innych. Niektóre dzieci z autyzmem mają niski poziom siarczanu w ich ciałach z powodu słabego wchłaniania w jelitach, nadmiernej utraty z moczem lub nieprawidłowego recyklingu siarczanu przez nerki.

Jak działa siarka i dlaczego wspomaga leczenie nowotworów?

Siarka uwalnia tlen, co warunkuje oddychanie komórkowe. Natlenia ona komórki organizmu w sposób jaki nie dostarczy nam żaden namiot tlenowy. W efekcie proces ten powoduje odkwaszanie całego organizmu. Śmiało można stwierdzić, że brak siarki w organizmie równoważny jest z niedotlenieniem, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do procesów nowotworowych. Równie skuteczną metodą dotlenienia organizmu na poziomie komórkowym jest nadtlenek wodoru (czyli potocznie mówiąc woda utleniona), ale to zupełnie odrębny wątek.

Siarka – podstawowy minerał piękna?

Bez wystarczającej ilości siarki organicznej w postaci MSM komórki i struktury ciała tracą sprężystość i elastyczność. Rezultatem są dobrze znane oznaki starzenia: nieelastyczna skóra wraz pogłębiającymi się zmarszczkami, blizny, twarde tętnice, żylaki, a także utwardzone płuca powodujące rozedmę. Wystarczająca ilość MSM jest stanie odwrócić te warunki, w znacznym stopniu, w tym płuc.

Gdy twoje ciało jest ranne..

MSM pompuje krążenie do chorego obszaru, aby składniki odżywcze mogły spieszyć z naprawą. MSM ma antyseptyczne i oczyszczające działanie na przewód pokarmowy stymulując wydzielanie żółci. Ponadto oczyszcza krew, poprawia kondycję włosów, uaktywnia funkcje wątroby przy jednoczesnym zwiększeniu metabolizmu i jest używany do produkcji glutationu – wszystko to w godzinach nadliczbowych, aby zapobiec gromadzeniu się toksycznych zanieczyszczeń.

A co więcej?

Ostatnie badania wykazały działanie MSM w hamowaniu wzrostu nowotworu piersi. Naukowcy wykazali, że MSM znacznie zmniejszyła żywotność komórek ludzkiego raka sutka, w sposób zależny od dawki. Im wyższa dawka, tym większe są korzyści

Badania wykazały zmniejszoną ekspresję raka piersi w ciągu zaledwie 30 dni.

MSM w przyrodzie

Siarka występuje w mleku surowym (niepasteryzowanym), mięsie, rybach, owocach, warzywach i zbożach. Jednym z najlepszych źródeł siarki jest czosnek i cebula. Czy jesteśmy w stanie dostarczyć sobie tego cennego minerału za pomocą diety oddaję raczej w wątpliwość. Wiadomo – niezrównoważone metody upraw, degradacja gleby i wiele innych czynników wpływają na jej wyjałowienie, a to z kolei niesie za sobą zubożenie gleby we wszelkie witaminy i minerały. Tak jest zresztą ze wszystkim, bo nie tylko o siarkę tu chodzi.

Jak zatem najefektywniej dostarczyć sobie siarkę?

Suplementacja jest w tym wypadku optymalnym rozwiązaniem i jest w tym przypadku ważniejsza niż w każdym innym, szczególnie gdy czujesz w organizmie jakikowiek stan zapalny. Zapotrzebowanie wtedy na siarkę rośnie lawinowo. MSM natomiast to bezpieczny i naturalny sposób na czerpanie korzyści terapeutycznych z siarki.

Warto poczytać też o innej formie siarki – DMSO (sulfotlenku dimetylu), który jest bardziej rozpowszechniony w zastosowaniach zewnętrznych z uwagi na skuteczną formą absorbcji przez skórę.

 

Siarka – niedoceniany minerał na wszelkie stany zapalne – cz.1 (MSM)
Siarka – niedoceniany minerał na wszelkie stany zapalne – cz.2 (DMSO)

 

Źródła:

1, 2, 3, 4

3 myśli na “Siarka – niedoceniany minerał na wszelkie stany zapalne – cz.1 (MSM)”

  1. Pingback: PROTOKÓŁ Autoimmunologiczny | Moja Symbioza

  2. Pingback: KARTA CHARAKTERYSTYKI - DMSO | Moja Symbioza

  3. Pingback: Siarka – niedoceniany minerał na wszelkie stany zapalne - cz.2 (DMSO) | Moja Symbioza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *