PROTOKÓŁ – Dieta – Choroba Autoimmunologiczna / Candida – Instruktaż krok po kroku

Dostaję od Was sporo pytań dotyczących zmian w mojej diecie na przełomie ostatnich lat. Rzeczywiście nie podrążyłam tematu i zrobił się rozgardiasz. Stąd ten post. Potraktujcie go jak instrukcję dietetyczną dla chorób przewlekłych.

Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak dieta idealna dla każdego. To co dobre dla jednego, niekoniecznie musi służyć drugiemu. Ba.. nie ma jednej diety dla na całe życie. To, że dziś jesteś na Paleo nie oznacza, że zawsze będzie Ci służyć.

Skoro już trafiłeś na tą stronę oznacza, że albo chorujesz na chorobę autoimmunizacyjną albo candida, albo jedno i drugie. Możemy więc założyć wspólny mianownik i przyjąć, że opisane tu diety są skierowane właśnie dla Ciebie. Ujmując w skrócie – na początku kurowania się będziemy Paleo-lubni :) Potem możemy to założenie modyfikować w kierunku mojej diety profilaktycznej.

Zagadnienia w artykule:

 • Etapowość i zmienność różnych diet, czyli dieta przy Endometriozie i Candida
 • Dieta Paleo ma kilka twarzy..
 • Jak rozbudowujemy jadłospis AIP?
 • Dieta przy Candida
 • Moja obecna dieta, bądź Twoja docelowa?

 

Jeśli leczysz tym protokołem chorobę autoimmunizacyjną, zerknij na jakim etapie PROTOKOŁU Autoimmunologicznego właśnie się znajdujesz:

Dalsza część artykułu znajduje się w Strefie Premium.

STREFA PREMIUM

BEZTERMINOWY DOSTĘP
DO WSZYSTKICH PROTOKOŁÓW NA STRONIE
ZA JEDYNE 149 PLN

ODBLOKUJDokonując zamówienia potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem serwisu mojasymbioza.pl Zamawiając usługę oświadczasz, że rezygnujesz z prawa do odstąpienia od umowy, jeżeli spełnianie świadczenia rozpocznie się przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

14 myśli na “PROTOKÓŁ – Dieta – Choroba Autoimmunologiczna / Candida – Instruktaż krok po kroku”

 1. Pingback: Zrozumieć kandydozę, czyli 5 mitów o grzybku Candida Albicans | Moja Symbioza

 2. Pingback: 30-dniowa Dieta - Protokół Autoimmunologiczny (AIP) | Moja Symbioza

 3. Pingback: PROTOKÓŁ Candida 0 - ZBIORCZY | Moja Symbioza

 4. Pingback: PROTOKÓŁ Autoimmunologiczny | Moja Symbioza

 5. Pingback: PROTOKÓŁ - Candida 00 – Wytyczne i strategia | Moja Symbioza

 6. Pingback: PROTOKÓŁ - Pasożyty - Odrobaczanie. Czyli Jak podejść do tematu? | Moja Symbioza

 7. Pingback: Droga do Choroby, czyli Dlaczego Chorujemy? cz.1 | Moja Symbioza

 8. Pingback: Czy istnieje zależność pomiędzy glutenem i endometriozą? Badania, badania.. | Moja Symbioza

 9. Dziękuję za odpowiedź. U córki stwierdzono problemy tkanki łącznej.Zaczęło się od wody w worku osierdziowym.Przebadana kardiologicznie i jest Ok.Zlecono nam bad u endokrynologa i jest Ok.Reumatolog zlecil badania Ana1na granicy ana2 dodatnie i ana3ujemne(1podchodzi pod plus)Stwierdzony syndrom Raynauda i problem z anemią.Ciągle senna i apatyczna.Od 6 tygodni stara się unikać glutenu ,cukru i nabialu.

 10. Na protokole są przede wszystkim owoce i warzywa, nie tylko mięso. Jest mnóstwo potraw, które można jeść w tym zakresie. Zastanawia mnie bardziej, czemu chce Pani wprowadzać córce tą akurat dietę, jeśli nie ma potwierdzonych badań w kierunku autoimmunologii? Jeśli badania się nie potwierdzą, może dla córki byłaby wskazana zupełnie inna dieta?

 11. Chcialabym wprowadzić dla córki(17lat)protokól Al ale jestem przerażona patrząc na możliwości jedzenia w tym okresie.Samo mieso i pare rzadkich mąk.Co z tego mozna zrobić.Corka jest w trakcie diagnozowania w kierunku chorób autoagresji.Chcę jej pomóc aby nie doszło do rozwoju tych chorób.Moze Pani mi coś wiecej poradzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *