


Nasz żołądek funkcjonuje dobrze tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jest w nim bardzo kwaśno. Mówi się, że większość z nas (90% wg dr. Jonathana Wright) ma niedokwasotę żołądka, a to jest naprawdę poważny problem. Wszędzie podkreślam, że trawienie to esencja zdrowia. Wszystko leży u podstaw trawienia. Odpowiednie dokwaszenie żołądka może znacząco wzmocnić Twoje siły trawienne, a to przyczyni się do lepszego odżywienia całego organizmu i to bez skutków ubocznych powstających podczas złego trawienia.
Zanim przystąpisz do tego Protokołu oceń, czy jednak musisz zakwaszać swój żołądek. Być może jesteś w tych 10%? Pomoże Ci w tym prosty domowy TEST.
Etap zakwaszania żołądka jest ważnym elementem dobrze funkcjonującego układu trawienia oraz etapem przygotowawczym do oczyszczenia jelit. Uwzględniłam go w Wytycznych do Protokołu Czystych Jelit. Zauważyłam jednak, że jakoś dziwnie jest on przez niektórych z Was pomijany, a może niezauważany? Postanowiłam więc opisać go w niezależnym poście i dodać do ogólnego PROTOKOŁU Autoimmunologicznego.
Zagadnienia w artykule:
- Przeciwwskazania do zakwaszania żołądka kwasami (cytryną, octem)
- Metody zakwaszania żołądka
- Jak długo zakwaszamy?
- Filozofia jedzenia
Jeśli leczysz tym protokołem chorobę autoimmunizacyjną, zerknij na jakim etapie PROTOKOŁU Autoimmunologicznego właśnie się znajdujesz:


