PROTOKÓŁ – Ból głowy i Migrena – Jak zminimalizować skutki uboczne zażywania leków przeciwbólowych, NLPZ, IPP, hormonalnych i innych? – cz.3

Seria artykułów:

 

Jeśli idzie o bóle głowy, to niestety sporo mam do powiedzenia w tym temacie. Niestety, bo nie ma chyba nic gorszego jak, odbierający chęć życia, ból głowy..

Cierpiałam kiedyś na straszne migreny. W mojej rodzinie w ogóle ten temat jest gdzieś na tapecie. Nie powiem, że głowa mnie dzisiaj nie boli wcale, ale zdarza się to rzadko, może raz w miesiącu? A bywało tak, że głowa bolała mnie dosłownie co drugi dzień, jak nie codziennie! W pewnym momencie doszłam do ściany, kiedy to proszki przeciwbólowe już nie działały. To był totalny kryzys i wydawałoby się sytuacja bez wyjścia.

Naturalnych rozwiązań w kontekście bólu głowy jest jednak sporo i o tym chciałabym dzisiaj napisać. Po pierwsze – jak poradzić sobie z bólem bez tabletki przeciwbólowej? Po drugie – jak zminimalizować skutki uboczne zażywania leków NLPZ i innych? No i po trzecie – jak je finalnie odstawić.

Napisanie tego artykułu zajęło mi sporo czasu, gdyż temat jest dość złożony. Dlatego też podzieliłam go na 4 części:

Poniższy protokół ma za zadanie wspomóc osoby, które często przyjmują przeróżne leki – zarówno te na receptę jak i bez – tj. środki przeciwbólowe, NLPZ, IPP, hormonalne i wiele innych.

Ten protokół to oczywiście półśrodek, bo nie stanowi rozwiązania pierwotnych przyczyn bólu głowy. Jeśli jednak na daną chwilę nie możesz obyć się od poniższych leków, to chociaż zadbaj o to, aby nie zdewastowały Ci one doszczętnie organizmu.

Poniżej masz do pobrania tabele utworzone od strony konkretnego leku. Rozwiązanie problemu uzależnione jest od wyników testu na sprawność umysłową, który musisz wykonać, jeśli chcesz zastosować się do poniższych zaleceń:

Leki obniżające poziom koenzymu Q10

Leki obniżające poziom glutationu

Leki obniżające poziom witamin z grupy B

Zawsze szukaj suplementu w formie zmetylowanej i zawierającego jedną tabletkę. Witaminy B najlepiej wchłaniają się w swoim własnym towarzystwie. W wyjątkowych tylko przypadkach, gdy rozchodzi się o większe dawki, wskazane jest zażywanie ich niezależnie.

UWAGA: po witaminach z grupy B zawsze występuje żółty mocz – to normalna reakcja

Po 3 miesiącach zbadaj poziom homocysteiny. Poziom 9 mikromoli / litr oznacza drastyczny wzrost ryzyka wystąpienia problemów neurologicznych.

Jeśli poziom homocysteiny masz w normie, nic nie zmieniaj – program działa. Jeśli poziom nie będzie się obniżał, najprawdopodobniej konieczne będą zastrzyki z witaminy B12.

Badanie homocysteiny wykonuj profilaktycznie raz w roku.

Leki zawierające aluminium (glin)

Leki zawierające aluminium (glin – wodorotlenek glinu), tj. głównie leki zobojętniające kwas żołądkowy to bardzo niebezpieczne substancje dla zdrowia Twojego mózgu. Najlepiej w ogóle ich nie stosować.

Jeśli jednak na chwilę nie możesz się bez nich obejść, to zamień je chociaż na sodę oczyszczoną. Działanie ma podobne, a jest to przede wszystkim substancja bezpieczna.

Musisz jednak zrozumieć, że..

Zobojętnianie kwasów w żołądku to bardzo niszczycielski proces dla Twojego trawienia. Jeśli masz problemy ze zgagą, warto nie iść drogą na skróty, jaką są leki zobojętniające kwas żołądkowy, a zająć się przyczyną. Najczęściej jest nią niedokwaszony żołądek.

Powodzenia! :)

Seria artykułów:

Powiązane artykuły:

Źródła:
David Perlmutter, Carol Colman – Księga zdrowia mózgu, 2014

5 myśli na “PROTOKÓŁ – Ból głowy i Migrena – Jak zminimalizować skutki uboczne zażywania leków przeciwbólowych, NLPZ, IPP, hormonalnych i innych? – cz.3”

  1. Pingback: PROTOKÓŁ - Ból głowy i Migrena - Jak odstawić środki przeciwbólowe? - cz.4 | Moja Symbioza

  2. Pingback: PROTOKÓŁ - Ból głowy i Migrena - Przyczyny wtórne - cz.2 | Moja Symbioza

  3. Pingback: Zagrożenia ze strony leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych (NLPZ), IPP, hormonalnych i innych | Moja Symbioza

  4. Pingback: TEST na sprawność umysłową - Audyt Twojego mózgu | Moja Symbioza

  5. Pingback: Endometrioza, a pigułki antykoncepcyjne. Cała prawda o syntetycznych hormonach | Moja Symbioza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.