PROTOKÓŁ – Usuwamy pestycydy z żywności i organizmu, czyli Ozonator, Ocet i Soda w akcji

Seria artykułów:

Dzisiaj trzeba zmienić swoje wyobrażenie na temat tego, co nam najbardziej szkodzi, bo to co jest dla człowieka największym zagrożeniem, jest zazwyczaj niewidoczne dla oka. Jednym z takich zagrożeń są środki ochrony roślin.

Najczęściej wydaje się nam, że samo umycie owoców lub warzyw pod bieżącą wodą załatwia sprawę i w mig pozbywamy się szkodliwych substancji. Problem w tym, że zwykła woda nie radzi sobie z toksycznymi pestycydami, a to dlatego że skład pestycydów został tak opracowany, żeby na powierzchni owoców lub warzyw tworzyła się oleista, niezmywalna przez opady atmosferyczne powłoka.

W eko sklepie znajdziesz gotowe płyny do mycia warzyw i owoców. Dla mnie jednak nie są one żadnym rozwiązaniem. Po pierwsze drogie, po drugie usuwają jedynie większość szkodliwych bakterii (E.coli, Listeria czy Salmonella), a czym są te bakterie w stosunku do najgorszego – pestycydów? Metody przytoczone w tym protokole usuwają wszystko z jedzenia, czego nie chcielibyśmy zjeść, a ponadto kosztują grosze.

Zagadnienia w artykule:

  • Metoda nr 1 – Ocet + Soda
  • Metoda nr 2 – Ozonator
  • Metoda nr 3 – Ostateczność
  • Parametry dobrego ozonatora
  • Usuwanie z organizmu pestycydów
  • A gdy nie masz wyjścia? Przede wszystkim – nie stresuj się!
  • Filmiki na temat ozonowania żywności

Dalsza część artykułu znajduje się w Strefie Premium.

STREFA PREMIUM

BEZTERMINOWY DOSTĘP
DO WSZYSTKICH PROTOKOŁÓW NA STRONIE
ZA JEDYNE 149 PLN

ODBLOKUJDokonując zamówienia potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem serwisu mojasymbioza.pl Zamawiając usługę oświadczasz, że rezygnujesz z prawa do odstąpienia od umowy, jeżeli spełnianie świadczenia rozpocznie się przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

2 myśli na “PROTOKÓŁ – Usuwamy pestycydy z żywności i organizmu, czyli Ozonator, Ocet i Soda w akcji”

  1. Cześć! Przejrzałam Pani źródła, bo sama jestem ciekawa, na jakiej zasadzie ozon pozbywa się pestycydów. Niestety, nie znalazłam żadnych konkretnych informacji. Wszystkie źródła mówią tylko o mikroorganizmach. Czy zna Pani może jakieś badania lub teorię, w jaki sposób ozon usuwa pestycydy? Jedyne, co mnie przychodzi na myśl, to utlenianie substancji chemicznych, jednak nie znalazłam na ten temat konkretnych informacji. Pozdrawiam ciepło, Weronika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *