Petycja naukowców i lekarzy w sprawie szczepień na covid

Kochani, podpisujcie petycję przeciwko “podejrzanym” szczepionkom na covid, które znajdują się obecnie na polskim rynku i są w czynnym użyciu. Chodzi nie tylko o nasze zdrowie, ale przede wszystkim zdrowie przyszłych pokoleń.

Petycja stanowi trzy pytania do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności  szczepień na covid. To już kolejny list polskich lekarzy i naukowców w sprawie tych szczepień. Niestety poprzednie apele nie spotkały się z jakimkolwiek odzewem ze strony ministerialnej. Tym razem są to pytania, a na pytania Minister ma już obowiązek odpowiedzieć. Czekamy więc z niecierpliwością.

Wiedza i autorytet poniższej grupy lekarzy i naukowców są nie do podważenia. Podają oni w wątpliwość stosowanie szczepionek na covid, które uznają nie tylko jako szkodliwe dla zdrowia, ale również bezzasadne, gdyż dotyczą wirusa, który już nie istnieje! Wiadomo, że mamy mutacje.. Najgorszy jednak z zarzutów dotyczy faktu, że szczepienia z rodzaju mRNA niszczą barierę krew-mózg. I jest to już fakt, nie hipoteza jak do niedawna.

Warto nadmienić, że naruszenie bariery krew-mózg otwiera pole do wielu poważnych chorób neurologicznych, psychicznych i degeneracyjnych takich jak depresje, stwardnienia rozsiane, Alzheimer, demencje, Parkinson, choroby ze spektrum autyzmu i wiele wiele innych. Być może nawet jeszcze nam nie znanych?

Prześlijcie proszę petycję do jak największej grupy ludzi i zatrzymajmy wspólnie te eksperymentalne procedury chociaż na czas wyjaśnienia tych poważnych zarzutów.

Polecam też ciekawy komentarz NTV (Niezależnej TV) na temat tej petycji (na dole posta).

 

———————————–  LINK DO PETYCJI   ———————————

 

“Pan dr Adam Niedzielski Minister Zdrowia

Szanowny Panie Ministrze,

Przekazuje się obecnie miliony złotych na promocję szczepień na SARS-CoV-2. Olbrzymie kwoty na reklamę otrzymało min. Polskie Radio, Telewizja Polsat, Telewizja Polska i inne media. W tym wypadku zasadnym jest się zapytać, czy szczepienia są rzeczywiście skuteczne i bezpieczne. Jest to szczególnie ważne, gdyż wprowadzone warunkowo eksperymentalne preparaty, nazywane „szczepionkami” są nadal w trakcie badań. Zwracamy się w tej sprawie z listem otwartym i zadajemy trzy pytania.

 

1. Dlaczego szczepi się masowo Polaków na SARS-CoV-2, kiedy wiadomo, że od zaprojektowania szczepionek wytworzyły się nowe mutacje wirusa, na które szczepionki nie są skuteczne?

Dowody:

Artykuł 1: „Evidence of escape of SARS-CoV-2 variant B.1.351 from natural and vaccine-induced sera” opublikowany w Cell w sposób jednoznaczny wskazuje na to, że w chwili obecnej oryginalny wirus z Wuhan, tzw. „early Wuhan”, na bazie którego powstały szczepionki na COVID-19 uległ mutacji. Mamy obecnie do czynienia z wirusami o tak silnych mutacjach, że szczepionki nie są skuteczne.

Artykuł 2: “Impact of SARS-CoV-2 B.1.1.7 Spike variant on neutralisation potency of sera from individuals vaccinated with Pfizer vaccine BNT162b2” opublikowany w Nature dowodzi, że szczepienia preparatem Pfizer nie chronią przed zakażeniem brytyjską wersją wirusa SARS-Cov2 B1.1.7., której występowanie w populacji polskiej wynosi obecnie 97%. W związku z tym, dokonuje się u nas masowych szczepień przeciwko wirusowi, który de facto już nie istnieje.

Artykuł 3: „A two-dose regimen of the ChAdOx1 nCoV-19 vaccine did not show protection against mild-to-moderate Covid-19 due to the B.1.351 variant”, opublikowny w The New Journal of Medicine pokazuje na podstawie badań przeprowadzonych w RPA, że szczepionka AstraZeneca jest nieskuteczna w stosunku do wariantu południowoafrykańskiego koronawirusa.

Artykuł 4: „Evidence for increased breakthrough rates of SARS-CoV-2 variants of concern in BNT162b2 mRNA vaccinated individuals”, umieszczony jako preprint przez medRxiv wskazuje na podstawie badań przeprowadzonych w Izraelu, że preparat firmy Pfizer może mieć znacznie mniejszą efektywność wobec wariantu południowoafrykańskiego (B.1.351) i brytyjskiego (B.1.1.7). Należy dodać, że szczepionka Pfizera może wywoływać poważne działania uboczne, w tym zapalenie mięśnia sercowego. Jest to także przedmiotem badań w Izraelu.

 

2. Dlaczego dopuszcza się szczepionki na bazie mRNA, kiedy wiadomo, że białko kolcowe wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach prowadzi do znaczących zmian właściwości bariery krew-mózg?

Dowód: Artykuł „The SARS-CoV-2 spike protein alters barrier function in 2D static and 3D microfluidic in-vitro models of the human blood–brain barrier” w Neurobiology of Disease. Nowe szczepionki proponowane nam przez Pfizer, Modernę i inne korporacje są stworzone na bazie mRNA – kwasu nukleinowego, który służy do syntezy białka. Autorzy wskazują na to, że białko wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach zmienia funkcję bariery krew-mózg, co może prowadzić do jej wzmożonej przepuszczalności i penetracji. Przekroczenie bariery krew-mózg wywołuje objawy neurologiczne o różnym stopniu nasilenia, od łagodnych do ciężkich. Symptomy mogą wystąpić natychmiast albo ujawnić się z opóźnieniem, nawet po kilku latach.  

 

3. Dlaczego w Polsce używa się powszechnie szczepionki AstraZeneca, która w wielu krajach podlega ograniczeniom wiekowym ze względu na ryzyko poszczepiennej immunologicznej małopłytkowości zakrzepowej (vaccine–induced immune thrombotic thrombocytopenia)?  

Z uwagi na powikłania poszczepienne, niektóre kraje, np. Dania i Norwegia, nie stosują szczepionek AstraZeneca. Podobnie amerykańskie CDC bada powikłania zakrzepowe po innej szczepionce wektorowej, Johnson & Johnson. Korelacja zakrzepic ze szczepieniami została udowodniona naukowo.

Dowody:      Artykuł 1: „Thrombotic Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCov-19 Vaccination” (SARS-CoV-2 poszczepienna immunologiczna małopłytkowość zakrzepowa – badania niemiecko-austriackie).

Artykuł 2: “Thrombosis and Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCoV-19 Vaccination” (badania norweskie)

Artykuł 3: „Towards Understanding ChAdOx1 nCov-19 Vaccine-induced Immune Thrombotic Thrombocytopenia (VITT)”  (badania niemieckie).

Artykuł 4 „U.S. CDC probes new death, hospitalization after J&J vaccine shots – officials” (badania amerykańskie CDC – amerykańskie CDC bada powikłania zakrzepowe po szczepionce Johnson & Johnson).

Można by dodatkowo zapytać: Czy planuje się dalsze zakupy szczepionek przeciw nieistniejącej już wersji wirusa, co spowoduje niepotrzebne wydanie miliardów złotych z kieszeni podatnika?

 

Jeżeli konkluzje wynikające z odpowiedzi na te pytania prowadzą do wniosku, że

 • szczepienia są nieskuteczne wobec nowych mutacji,
 • ponadto są niebezpieczne bowiem mogą prowadzić do penetracji bariery krew-mózg (Pfizer, Moderna)
 • oraz do zakrzepów (AstraZeneca, Johnson&Johnson)
 • i innych powikłań,

a jedynie narażają nasz kraj na niepotrzebne koszty, wówczas żądamy natychmiastowego zatrzymania promocji masowych szczepień preparatami o charakterze eksperymentalnym oraz polecamy zastosowanie metod walki z COVID-19 jakie zostały zaproponowane w drugim i trzecim Apelu naukowców i lekarzy.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się planom szczepień ozdrowieńców, ludzi młodych i zdrowych oraz dzieci, gdyż w świetle powyżej zacytowanych badań, szczepienia tych osób nie mają uzasadnienia naukowego i mogą zaszkodzić ich zdrowiu.”

 

———————————–  LINK DO PETYCJI   ———————————

 

Podpisali:

 • dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz, prof. UO, Przewodniczący „Wolne Wybory”
 • dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, były Główny Inspektor Sanitarny i Podsekretarz Stanu w MZ
 • prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski
 • prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska
 • prof. dr hab. n. med. Krystyna Lisiecka-Opalko
 • prof. dr hab. n. med. Jolanta Kupryjańczyk
 • prof. dr hab. n. farm. Maria Borawska
 • prof. dr hab. Artur Śliwiński, UW
 • dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL
 • dr Mariusz Błochowiak, Poznań
 • dr n. med. Katarzyna Markiewicz, Warszawa
 • dr n. med. Beata Wrodycka-Żytkowska, Łódź
 • dr n. med. Marcin Błażejak, Hamburg
 • dr n. med. Katarzyna Landa, Kraków
 • dr n. med. Andrzej Żytkowski, Łódz
 • dr n. med. Jerzy Kąkol, Bydgoszcz
 • dr n. med. Jerzy Lewko, Białystok
 • lek. med. Krystyna Szymik-Taraszkiewicz, Gliwice
 • lek. med. Jeremi Gawinek, Herne
 • lek. med. Alicja Alda, Bergen
 • lek. dent. Anna Walacik, Lublin
 • lek. med. Agata Osiniak, Majdan Królewski
 • lek. med. Ewelina Gierszewska, Chojnice
 • lek. med. Dorota Staszewska, Warszawa
 • lek. med. Katarzyna Skubisz, Wieliczka
 • lek. med. Zbigniew Pawelec, Gdańsk
 • lek. med. Maciej Gajowski, Karpacz
 • lek. med. Piotr Iwulski, Olsztyn

 

———————————–  LINK DO PETYCJI   ———————————

 

Komentarz NTV na temat petycji


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.