Tiosiarczan sodu (STS) – odtrutka (prawie) na wszystko

 

Ten popularny niegdyś utrwalacz fotograficzny – to doskonały preparat do szybkiego usuwania metali ciężkich z organizmu i wielu niekorzystnych związków chemicznych. Choć jak się przekonasz są różne zasady jego przyjmowania, to działa on również doskonale w powiedziałabym śladowych ilościach. Bezwzględnie opłaca się usuwać nim chlor z wody pitnej i stosowanej do gotowania potraw, wystarczą maksymalnie 2 krople 10% roztworu na litr wody. Oprócz chloru wyłapie też z wody różne inne „zanieczyszczenia”. Niestety nie usuwa fluoru z organizmu, ale na to są inne sposoby.

Tłumaczenie fragmentu artykułu Waltera Lasta nt. STS:

Czym jest STS?

Tiosiarczan sodu (STS) jest przeciwutleniaczem, fungicydem i chelatorem metali ciężkich. Jest on stosowany w leczeniu medycznym zatrucia cyjankiem i innymi toksycznymi substancjami. W odpowiednich ilościach rozpuszcza zwapnienia tkanek miękkich i usuwa nadmiar wapnia z moczem. Jednakże nic nie wskazuje na to, aby reakcje chemiczne obniżały normalny wapń w surowicy krwi. Medycznie STS używany jest przede wszystkim w kroplówkach dożylnych, ale może być również podawany doustnie. Na ogół uważa się go za nietoksyczny.

STS, a wchłanianie jelitowe

Wchłanianie jelitowe STS jest słabe, średnio wynosi ok 10%. Główny problem polega na reakcji STS z kwasem żołądkowym, gdzie STS ulega rozkładowi i staje się bezużyteczny. Dlatego lepiej wchłonąć go pod językiem lub korzystać z dodatkowych środków w celu ochrony go przed działaniem soku żołądkowego. Niestety, jeszcze nie wiem, jaki sposób będzie najlepszy, aby zapewnić wysoki poziom wchłaniania jelitowego. Można samemu eksperymentować z poniższymi możliwościami.

Sposób użycia

Rozpuść 2 płaskie łyżeczki lub 10 g kryształów w 50 ml wody, 1 łyżeczka roztworu zawiera 1 g STS. Zażywaj pół łyżeczki 2 lub 3 razy, przed posiłkiem lub na czczo, ale początkowo staraj się utrzymać go pod językiem przez 10 minut lub dłużej. Następnie popij wodą z sodą – wodorowęglanu sodu.(pół łyżeczki) w celu zneutralizowania kwaśnego odczynu STS. Jeśli nie możesz utrzymać go pod językiem, to połknij od razu wodą z sodą.

Alternatywny sposób stosowania

W celu uniknięcia zetknięcia z kwasami żołądkowymi możesz wypełnić kryształkami kapsułki żelatynowe. Jedna kapsułka powinna zawierać około 700 mg STS. Stosuj 1 kapsułkę 2 lub 3 razy przed posiłkami, popijając wodą z wodorowęglanem sodu w celu zneutralizowania kwaśnego odczynu STS. Podczas kuracji pij więcej wody.

Użycie zbyt dużej ilości STS może spowodować biegunkę. W takim przypadku zmniejsz dzienne spożycie. Kurację stosuj tak długo, aż nastąpi poprawa.

Aby obejrzeć pouczające skanowanie tkanek miękkich po terapii tiosiarczanem zobaczcie obraz rentgenu na stronie

Źródło:
A – początkowa faza zwapnienia tkanek miękkich w udach, kości udowej, kości piszczelowej i przedramionach. Wyraźnie widać również nagromadzenie zwapnienia tkanek w mięśniu sercowym i płucach.
B- 3 miesiące później po terapii STS. Odłożenie wapnia w udach i przedramionach jest zdecydowanie mniej wyraźne. Widać jednak dalej zwapnienie w sercu, płucach i stawach.

Od razu muszę nadmienić, że takie dawki obniżają ciśnienie krwi. Biegunka jest sprawą jednorazową (góra 3 razy) i związana jest z efektem Herxheimera – z powodu dużego uwolnienia metali, toksyn i drożdżaków candida w jednym czasie. Potem efekt znika.

Z nazwy wynika, że preparat zawiera siarkę, stąd obniżanie ciśnienia. Większość z jego odtruwającego działania polega na reakcjach chemicznych, które zmniejszają toksyczność poprzez zmianę jednego związku w inny.”

STS nadzieją na przewlekłą Candidę i wszelkie problemy związane z głową

Nie ma znaczenia, czy dręczą Cię nieustające migreny, depresja, stany lękowe, mgła umysłowa, zaburzenia koncentracji, bezsenność, ADHD, czy Alzheimer. Wszystkie te dolegliwości mają takie samo podłoże i w większości przypadków związane są z nagromadzeniem metali ciężkich w obszarach głowy.

Bardzo często w przypadku tego typu problemów, nakłada się jeszcze kontekst przewlekłej Candidy, która sama w sobie może powodować wiele niepożądanych dolegliwości związanych z mózgiem. Musisz mieć jednak świadomość, że przyczyny systematycznej Candidy są identyczne.

Istnieje ona tak długo, jak w organizmie nagromadzone są metale ciężkie. W cięższych przypadkach nawet jod może okazać się mało skuteczny. To co na pewno jest w stanie rozwiązać te problemy, to tiosiarczan sodu i nie ma chyba skuteczniejszego środka na poważne problemy związane z okolicami głowy.

Zastosowania

Częściowe tłumaczenie wypowiedzi jednego ze słynnych biochemików – Teda z Bangkoku, działającego na stronie Earth Clinic:

“Muszę stwierdzić, że istnieje kilka znakomitych zastosowań tiosiarczanu sodu, które „w głowie się nie mieszczą”. Z dużym sukcesem na STS reagują dzieci z ADHD, czy osoby tyjące z powodu pływania w chlorowanej wodzie. I trzeba przyznać że to drugie ma sens, bo gdy organizm posiada zbyt wiele chloru, a nie jest w stanie go wydalić, to będzie go gromadził w toksycznym tłuszczu.

Dodatkowo mamy jeszcze jeden środek, który natychmiastowo redukuje skutki napromieniowania!

Niektórzy ludzie jedzący zbyt dużo pestek moreli (przy kuracjach leczenia nowotworów) wykazują słabą formę zatrucia cyjankiem. Kuracja pestkami moreli jest bardzo skuteczna, gdyż ich jądra bogate są w witaminę B17 (nasiona jabłoni również są wysokie w B17). W leczeniu nowotworów lub innych problemów z odpornością przynosi to zatem wymierne efekty. Trzeba mieć jednak świadomość, że taka kuracja niesie ze sobą pewne skutki uboczne i należy odpowiednio niwelować ich działanie.

Podczas kuracji pestkami moreli wskazane jest dodanie kilku kropli 10% tiosiarczanu sodu dla zmniejszenia zatrucia cyjankami.

Pacjenci donosili mi, że udało im się zredukować działania niepożądane przyjmowania zbyt wielu pestek moreli kuracją STS. Ponadto kuracja pestkami sprawiała, że mieli mdłości. Gdy włączali w nią dodatkowo STS znikały efekty nudności.

Najwyraźniej dodatkowy cyjanek reaguje z tiosiarczanem sodu, tworząc tiocyjanian sodu, którego ciało może pozbyć się szybko. Podejrzewam również, że tiocyjanian sodu może mieć przeciwwirusowe właściwości antynowotworowe. Może tylko niewielka ilość zjedzonych pestek moreli i przetworzonych na tiosiarczan ma zmniejszony efekt, ale jej przereagowane składniki mogą mieć takie same właściwości.

Chciałbym zatem wyobrazić sobie, że STS jest mniej toksyczny niż jądra moreli, a dodatkowo zmniejsza ich skutki uboczne, pozwalając organizmowi pozbyć się łatwiej cyjanków.

Sam kiedyś używałem tiosiarczanu sodu, aby pozbyć się niektórych metali ciężkich i nagromadzonych chemicznych utleniaczy w wątrobie. STS jest dobrym środkiem redukującym (redukuje wolne rodniki), ale jest także środkiem przeczyszczającym, głównie początkowo w detoksykacji.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że tiosiarczan sodu jest powszechnym dechlorynatorem stosowanym w zbiornikach dla ryb, wodzie pitnej i wodzie w basenach. Czasami niewielka jego ilość znajduje się w wodach naturalnych gorących źródeł, które mają też śladowe ilości siarczku sodu. Dlatego też można go stosować do leczenia chorób skóry za pomocą kąpieli z ulgą dla problemów skóry, czy reumatyzmu.

Forma tiosiarczanu może tworzyć słabe związki siarki, które są również elementem działającym synergistycznie z organizmem w zakresie dostępnych azotynów. Pomaga to w małym stopniu w kontrolowaniu ciśnienia krwi lub rozszerzenia jego wpływu u ludzi, którzy biorą tabletki nitrogliceryny w leczeniu zarówno choroby serca jak i wysokiego ciśnienia krwi. Zjawisko obniżenia ciśnienia trwa wtedy dłużej.

Tiosiarczanu używałem również w przeszłości, aby pomóc w zasypianiu. Zwłaszcza jako środek redukujący, tiosiarczan formuje reduktory i pomaga zasypiać.

Polepsza również walory poznawcze i koncentrację w przypadku dzieci z ADHD, nadpobudliwością i złością. Działał bardzo dobrze zwłaszcza, gdy dziecko z nadpobudliwością stosowało dodatkowo glutaminę (aminokwas), aby pomóc w detoksykacji amoniaku. Przyczyniało się to również do pozytywnego rozwoju mózgu. Połączenie STS z glutaminą skutkuje poprawą u dziecka skokowo i może być podobnie stosowane do leczenia ADHD, nadpobudliwości, autyzmu, a nawet zaburzeń emocjonalnych.

Używałem kiedyś tiosiarczanu jako środka przeciwdepresyjnego i na problemy lękowe. STS ma niesamowicie szerokie zastosowanie, o którym można by pisać elaboraty.

Moim zdaniem, ludzie, którzy często używali publicznej łaźni czy basenu, przyczynili się do nagromadzenia chloru w organizmie. Ci, którzy sprzedają chlor wiedzą, ile organizm ludzki jest w stanie go absorbować i jakie nadmiar może wyrządzić szkody. Po basenie ze zbyt chlorowaną wodą można użyć 10% roztworu tiosiarczanu sodu do spłukania nadmiaru chloru i dodatkowo kilku kropli tiosiarczanu sodu zastosować również wewnętrznie.

Kurczaki i zwierzęta nie mogą używać chlorowanej wody do picia. Dotyczy to zwłaszcza kur i świń, gdyż chlorowana woda powoduje u nich karłowatość wzrostu. Przynajmniej w przypadku kurcząt, gdy woda chlorowana była stosowana do picia w gospodarstwie, w biopsji u kurcząt stwierdzano występowanie chorób serca. Oczywiście woda dla ludzi, w której zastosowano chlor i fluor, jest bardzo toksyczna również dla zwierząt i jest to jeden z wielu powodów, dlaczego ludzie chorują. Wyobrażam sobie, że tiosiarczan sodu może mieć znacznie szersze zastosowanie w niedalekiej przyszłości.

Tiosiarczan sodu jest również stosowany jako powszechny środek do zmniejszenia skutków ubocznych chemioterapii, która w skrajnych przypadkach powoduje głuchotę u niektórych osób.

Moim zdaniem podczas różnych terapii naświetlania generowane są również wolne rodniki. W przypadku tomografii komputerowej może w nieco niższych ilościach niż w chemioterapii, ale ma to takie same skutki uboczne. Miałem przyjaciela, który dostał strasznych bóli głowy po prześwietleniu zębów i na odtrucie zażywał zarówno duże dawki witaminy C jak i tiosiarczan sodu. Te dwa środki zatrzymały bóle głowy (i miejmy nadzieję szkody promieniowania w mózgu) jeszcze tego samego dnia. To chyba ze względu na antyoksydacyjne efekty zarówno witaminy C, jak i tiosiarczanu sodu.”

Źródła:

1, 2, 3, 4, 5, 6

20 myśli na “Tiosiarczan sodu (STS) – odtrutka (prawie) na wszystko”

  1. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od przypadku. U każdego czas będzie inny i warto, aby dokładnie sprawdzać jak przebiega terapia detoksu, gdyż STS może zacząć wiązać minerały. Czas ten będzie zależał od ilości “spraw nadprogramowych” jakie STS ma do wykonania w organizmie.

  1. W żadnym wypadku nie powinno się stosować STS w ciąży. I nie chodzi o to, że sam STS mógłby zaszkodzić płodowi, ale chodzi o to co STS chelatuje. A że ma właściwości silnie chelatujące to to wszystko co zacznie detoksykować z organizmu może zaszkodzić dziecku. To samo tyczy się karmienia bo takie toksyny przechodzą również z mlekiem matki.

  1. W żadnym wypadku nie powinno się stosować STS w ciąży. I nie chodzi o to, że sam STS mógłby zaszkodzić płodowi, ale chodzi o to co STS chelatuje. A że ma właściwości silnie chelatujące to to wszystko co zacznie detoksykować z organizmu może zaszkodzić dziecku. To samo tyczy się karmienia bo takie toksyny przechodzą również z mlekiem matki.

 1. mam kilka , niestety , plomb metalowych i kilka koronek porcelanowych na metalu . Czy wolno mi wiec zazywac STS ? bo potrzebuje go do usuniecia kandydy .

  1. Niestety każda bardziej agresywna forma chelatacji rtęci (w tym STS, czy metody częstotliwościowe) będzie wpływała na wypłukiwanie jej z amalgamatów.

 2. WITAM. MAM BARDZO WAZNE PYTANIE ? MOZE ZNA PANI LEKARZA , UCZONEGO , CHEMIKA ,KTORY UCZCIWIE ODPOWIE NA MOJE PYTANIE ? OTOZ CHCE WIEDZIEC CZY ZAZYCIE STS NATYCHMIAST PO ZASZCZEPIENIU PRZECIW COVID MA MOC ZNEUTRALIZOWANIA SZCZEPIONKI ??? BO JESTEM PRZECIWNA ZATRUWANIU MOJEGO ORGANIZMU NIEZNANA ZAWARTOSCIA TEGO CO WSTRZYKUJA LUDZIOM. TYLE OSOB UMIERA PO TYCH ” SZCZEPIENIACH “!!!!!!!!

  1. Niestety nie znam lekarza który stosuje STS w naszym kraju. Mogę się jednak podzielić swoimi metodami detoksu obecnych szczepionek:

   Ten kto ma urządzenia częstotliwościowe to może oczywiście wykorzystać do tego adekwatne programy. Update urządzeń w większości umożliwia już detoks obecnych szczepionek.

   Dla tych co nie mają sprzętów:
   Szczepionki wektorowe: Joalis Deimune active + Joalis Lymphatex (lub Lymphomyosot na receptę) + Joalis Mezek + Joalis Imune
   Szczepionki MRNA: Joalis Deimune active + Joalis Autoimune + Joalis Supertox + Joalis Antivir
   Dodatkowo dla wszystkich szczepień: węgiel aktywny lub zeolit + herbatka z głogu, dzikiej róży i prawdziwego miodu na wzmocnienie

   Zdrówka :)

 3. Przepraszam, ale to pytanie o techniczną stronę: czy nie może Pan poprawić tej strony w ten sposób, aby była czytelna? Ta jasnoszara czcionka na białym tle i aktywne linki na jasnoniebiesko nie są przyjazne dla oka.
  Tego się czytać nie da, mimo silnego powiększenia strony.

  1. Obiecuję :) Już parę osób mi o tym wspomniało. U mnie wszystko wygląda dobrze, ale na innych monitorach rzeczywiście różnie to bywa.

 4. Tiosiarczan uratował mnie przed operacją, zwapnienie pourazowe mięśnia żwacza, który miał być wycięty operacyjnie, tiosiarczan rozpuścił w 1,5 miesiąca. Zostanie w mojej apteczce na zawsze! Ilości trzeba próbować i obserwować organizm.

 5. Nie ma jednej dawki dla każdego. Zarówno dawka jak i czas stosowania STS zależne będą od stanu zaawansowania zwapnień. Szczegóły stosowania STS znajdują się w Karcie charakterystyki.
  Przy małych zwapnieniach warto pokombinować z witaminą K2MK7 w większych dawkach (od 200ug do 1000ug).

 6. Witam! Pisze Pani, że STS "W odpowiednich ilościach rozpuszcza zwapnienia tkanek miękkich i usuwa nadmiar wapnia z moczem".. Czy wiadomo może jakie to powinny być ilości? Pozdrawiam!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *