KARTA CHARAKTERYSTYKI – DMSO

DMSO dla zdrowia

 • DMSO uznawany jest za minerał piękna, gdyż odwraca procesy starzenia
 • Działa jak neuroprzekaźnik w organizmie, tj. każda substancja czynna z nim powiązana zadziała kilkakrotnie szybciej i bardziej skutecznie niż bez DMSO. Efekt można porównać trochę do sesji w dobrej saunie, po której zaleca się stosowanie różnych smarowideł ze względu na otwierające się pory
 • skutecznie przenosi cząsteczki przez błonę komórkową i przechodzi przez barierę krew – mózg
 • odblokowuje produkcję kolagenu, która z wiekiem zanika
 • redukuje zmarszczki, trądzik (w tym różowaty), przebarwienia (w tym plamy posłoneczne), blizny, starcze plamy, piegi
 • naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny o dobrych właściwościach przeciwutleniających (łagodzi przewlekłe bóle i wszelkie stany zapalne w organizmie)
 • popularny jako lekarstwo na „skrzypiące stawy”
 • obok MSM, boraksu, kolagenu, diatomitu i witaminy D3 stanowi remedium na wszelkie problemy związane ze stawami i kośćmi. Odbudowuje tkankę łączną, chrząstną, przeciwdziała osteoporozie
 • niezwykle skuteczny na wszelkie zapalenia kości i stawów (w tym chorobę zwyrodnieniową stawów, osteoporozę, zapalenie kaletki maziowej, zapalenie ścięgna, zapalenie pochewki ścięgna, bóle mięśniowo-szkieletowe, zespół cieśni nadgarstka)
 • wzmacnia i utrzymuje w dobrym stanie mięśnie (skurcze mięśniowe w tym skurcze nóg, zespół niespokojnych nóg)
 • przywraca zdrowie komórek i tkanek (zwłaszcza tkanki łącznej i chrząstek)
 • łagodzi urazy sportowe (regeneracja), np. obrzęki kostek przy zwichnięciu
 • stosowany zewnętrznie przy migrenie i bólach głowy
 • skuteczny wobec bakterii, grzybów, wirusów i mycoplazmy
 • poprawia działanie układu odpornościowego i zmniejsza alergie
 • dosłownie blokuje ból, gdy zastosowany na chore mięśnie lub stawy
 • poprawia krążenie krwi przez hamowanie tworzenia się skrzepów krwi (nadkrzepliwości), rozpuszcza nawet nowo utworzone zakrzepy
 • skuteczny w ataku serca i dusznicy bolesnej (angina). Szybkie użycie DMSO w ataku serca zapobiega uszkodzeniu mięśnia sercowego. W tych wypadkach powinny być używane raczej większe dawki
 • rozszerza naczynia krwionośne i poprawia pracę serca
 • wzmacnia tkankę łączną, zmiękcza kolagen i stymuluje gojenie się ran
 • jest silnym lekiem moczopędnym, bardzo skutecznym w przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego

Zwróć na to uwagę !

 • Jakość DMSO

  Ponieważ niskie klasy przemysłowego DMSO mogą zawierać niebezpieczne zanieczyszczenia, stosuj DMSO tylko dobrej jakości (najlepiej 99.5% czystości).

  Ponieważ DMSO jest higroskopijny (przyciąga wodę), głównym zanieczyszczeniem w wyższych klasach staje się po prostu woda.

  Dobrej jakości DMSO zamarza już w temperaturze 18.5 stopnia i tak też można sprawdzić jego jakość.

 • Szukaj szklanych butelek

  Kupuj DMSO najlepiej w szklanej butelce. Z doświadczenia jednak wiem, że nawet najlepsze gatunki DMSO w handlu przechowywane są i wysyłane w pojemnikach z HDPE. Nie wydaje się to też powodować żadnych problemów z ługowaniem.

 • Certyfikaty jakości

  Zwróć uwagę na to, czy firma wydaje stosowne atesty jakości. 90% rynku zalewają nas produkty niewiadomego pochodzenia produkcyjnego. W najlepszym wypadku po prostu nie działają, w najgorszym trują nas szkodliwymi dla zdrowia domieszkami. Większość sprzedawana jest jako „czda” (czyste do analiz).

  Wdzięcznym przykładem tutaj jest kwas l-askorbinowy. Często kupujemy go jako lewoskrętną witaminę C na cele suplementacyjne. Jest to tak popularny produkt, że czarny rynek dosłownie kwitnie. W większości przypadków jest to chiński produkt przemysłowy, który z początku miał służyć do czyszczenia basenów. Okazał się jednak strzałem w dziesiątkę jako produkt na cele prozdrowotne! Osobiście nie odważyłabym się spożywać go w dłuższej perspektywie.. Dobry chemik „na oko” potrafi ocenić, czy takowy kwas kwalifikuje się w ogóle na jakość „spożywczy”, nie wspomnę o „technicznym”! Nie licz na to, że kupisz dobrej jakości witaminę C za 30zł ! Taka po prostu nie istnieje.

 • Jakość produktu

  Jakość produktu chemicznego o nazwie „spożywczy” nie nadaje się do wewnętrznej suplementacji! Ten parametr jest często błędnie interpretowany, bo „spożywczy” wydaje się odpowiedni do spożywania. Nic bardziej mylnego! Jakość „spożywcza” to parametr, który mówi o tym, że produkt może być wykorzystywany na cele produkcji spożywczej (np. do konserwacji żywności) lub na cele domowe (np. odpleśnianie produktów lub wekowanie).

  Wbrew ogólnemu pojęciu, do celów suplementacji nadaje się wyłącznie produkt o jakości „czysty” lub „czysty do analizy”. „Czysty” w rzeczywistości to w praktyce to samo co „czysty do analizy”. Różni je jedynie wymóg zakresu dokładności badań i liczba miejsc po przecinku w wynikach. A za tym idzie też i cena!

Jak stosować?

 • Typowa kuracja zewnętrzna

  Kuracja jest zależna od zastosowań. Szczegółowy opis znajdziesz w Przepisach Zdrowotnych poniżej.

  DMSO można stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi substancjami. Pamiętaj, że DMSO działa jako przekaźnik wszelkich leków lub środków odżywczych przez skórę do organizmu. Niemniej jednak DMSO nie przenosi drobnoustrojów, dużych cząsteczek lub substancji chemicznych wewnątrz ciała, które z natury nie mogą przenikać przez skórę. DMSO zwiększa jedynie szybkość absorpcji tych, które są w stanie przeniknąć jako takie, ale na o wiele niższym poziomie.

  Dobrym przykładem jest np. zastosowanie DMSO pod krem odżywczy lub rewitalizującą maseczkę. Ich działanie zaobserwujesz ze zdwojoną skutecznością. Innym przykładem może być stosowanie kosmetyków po saunie, kiedy pory są mocno otwarte. DMSO zwiększy skuteczność takich zastosowań kilkukrotnie.

  Interesującą Cię substancję nanieś 20 min po spryskaniu danego miejsca DMSO.

  Podczas gdy DMSO miesza się swobodnie z wodą i gliceryną, to nie miesza się go z olejami lub naftą, chlorkiem magnezu, czy witaminą B12, które nie rozpuszczają się bezpośrednio w DMSO. Kwas alfa-liponowy bardzo dobrze rozpuszcza się w DMSO, a glutation i koenzym Q10 w pewnym stopniu. Ich transdermalna aplikacja może dać jednak lepsze wchłanianie niż aplikacja doustna.

 • Kuracja wewnętrzna

  Stosowane jest również doustne przyjmowanie DMSO. Co do jego bezpieczeństwa, dr Stanley Jacob, który był pionierem medycznego wykorzystania DMSO, brał ok. 30 ml codziennie przez ponad 40 lat. Jedynym efektem ubocznym wydawał się być fakt, że nie chorował przez te lata. Inni brali nawet większe dawki przez kilka tygodni lub miesięcy.

  Z wyjątkiem sytuacji niebezpiecznych, zawsze najlepiej zacząć od małych dawek, np. pół łyżeczki wlać do napoju i stopniowo zwiększać maksymalnie do zamierzonej dawki lub do czasu gdy zajdą pewne niewyjaśnione reakcje.

  Odpowiednia dzienna maksymalna dawka dla przewlekle chorych może wynosić od 20 do 30 ml w podzielonych dawkach.

  Dobrze brać w napoju razem z określonymi suplementami, aby zwiększyć ich wchłanianie. Podobnie jak w przypadku wszystkich dodatków wskazane jest, aby nie pozostawać na tej samej dawce przez długi czas, ale raczej powoli zwiększać ją i zmniejszać między maksimum a minimum.

  W przypadku, gdy występują problemy w określonych częściach ciała, korzystnie jest dodatkowe stosowanie miejscowe.

  Osobiście jestem zwolenniczką przyjmowania siarki zewnętrznie w postaci DMSO, a wewnętrznie w postaci metylosulfonylometanu, czyli MSM, z uwagi na wyższą zawartość siarki do spożycia. Ponadto DMSO stosowane wewnętrznie może powodować nadmiar gazów jelitowych i luźne jelita.

 • Czas kuracji: –

  W przypadku zastosowań na twarz miej na uwadze robienie przerw. Pomimo, że DMSO ma odpowiedni kwaśny odczyn dla skóry, to jednak w dłuższej perspektywie może przesuszać skórę twarzy. Dlatego wskazane jest robienie przerw w stosowaniu, np. miesięczna przerwa raz na pół roku.

 • Uwagi:

  • WRAŻLIWOŚĆ NA SIARCZANY

   Osoby wrażliwe na siarczany mogą negatywnie reagować na DMSO i MSM. Zazwyczaj jest to spowodowane niedoborem molibdenu i można to przezwyciężyć suplementacją (spróbuj 500 mcg)

  • PODRAŻNIENIA SKÓRY

   Przy stosowaniu zewnętrznym mogą wystąpić podrażnienia skóry, które powinny po kwadransie przejść. Po jakimś czasie regularnego stosowania skóra powinna się przyzwyczaić i piec znacznie mniej. Jeżeli jednak skóra szczypie regularnie i zbyt mocno należy rozważyć słabsze stężenie. Korzystne dla skóry może być dodanie niewielkiej ilości gliceryny.

  • STOSUJ NA CZYSTĄ SKÓRĘ

   Czyste DMSO nie jest toksyczne i ogólnie bardzo bezpieczne, ale niektóre środki ostrożności należy podjąć. Do leczenia transdermalnie, skóra powinna być czysta i wolna od niepożądanych substancji chemicznych, takich jak płyny handlowe lub filtry przeciwsłoneczne.

  • UWAŻAJ NA POPĘKANĄ SKÓRĘ

   DMSO zwykle nie używa się na popękaną lub otwartą skórę, bo może ją dodatkowo podrażnić. Jednak jest jak najbardziej wskazany na świeże rany, których znacznie przyspiesza gojenie, nie powodując bólu lub innych dolegliwości.

  • ZAPACH SIARKI

   Silne utleniacze utleniają DMSO do MSM, podczas gdy drobnoustroje redukują go do dwumetylosiarczku lub DMS, który daje silny zapach siarki.

  • ZAPACH CZOSNKU

   Stwierdzono, że ludzie w okresach zakażenia wydzielają zapach czosnku podczas używania DMSO, czego u zdrowych osób nie stwierdzono. To jest faktycznie główną wadą DMSO. Nie u każdego jednak występuje ten problem. Można go zminimalizować stosując niewielką ilość DMSO w godzinach wieczornych.

   Osobiście uważam, że DMSO ma tak szerokie zastosowanie, że ten problem staje się naprawdę mało znaczący.

  • WŁAŚCIWOŚCI ODWADNIAJĄCE

   DMSO, z uwagi na właściwości odwadniające, doustnie zawsze powinno być podawane ze szklanką wody.

  • NIE STOSUJ DOODBYTNICZO

   DMSO nie powinno być stosowane doodbytniczo, bo może przenosić toksyny do krwi.

  • KURACJA WEWNĘTRZNA NIE WSKAZANA DLA DZIECI

   Wewnętrzne zastosowanie DMSO nie jest wskazane dla dzieci (temat wyjaśniony w szczegółach w poniższych komentarzach).

Zdrowotne przepisy

 • DMSO 25% (na twarz)

  25ml DMSO zalej 75ml wody destylowanej (nie demineralizowanej). Reakcja DMSO z wodą powoduje, że roztwór staje się ciepły podczas mieszania. Przed zastosowaniem odczekaj aż ciecz wystygnie. DMSO najlepiej przelać do szklanej butelki.

 • DMSO 50% – 70% – 90% (na resztę ciała)

  50ml (70ml / 90ml) DMSO zalej 50ml (30ml / 10ml) wody destylowanej (nie demineralizowanej). Reakcja DMSO z wodą powoduje, że roztwór staje się ciepły podczas mieszania. Przed zastosowaniem odczekaj aż ciecz wystygnie. DMSO najlepiej przelać do szklanej butelki.

 • Działanie przeciwzapalne

  DMSO wykazuje działanie wysoce przeciwzapalne bez skutków ubocznych, dlatego jego zastosowanie można odnieść właściwie do każdej choroby, gdyż u podłoża większości leży silny i przewlekły stan zapalny całego organizmu. Rewelecyjne efekty uzuskuje się, szczególnie przy dożylnym podaniu, właściwie przy każdej chorobie przewlekłej, w tym autoimmunizacyjnej.

 • Trądzik, łuszczyca

  Stosuj roztwór 25% minimum 3 razy dziennie. Efekt jest odczuwalny w ciągu kilku minut. To zapotrzebowanie można z czasem stopniowo zmniejszać.

  Pomimo, że DMSO ma odpowiedni kwaśny odczyn dla skóry, to jednak w dłuższej perspektywie może przesuszać skórę twarzy. Wskazane jest robienie przerw w stosowaniu, np. miesięczna przerwa raz na pół roku.

  Kuracja bardziej skuteczna to połączenie DMSO 25% z Płynem Lougola miejscowo zastosowanym na skórę (zalecane na noc). DMSO psika się 20 minut przed nałożeniem jodu. Z rana niewiele zostanie z brązowego kolorytu, a resztki można łatwo zmyć płynem do mycia twarzy.

  Można smarować takim roztworem skórę głowy, a oddziaływanie również obejmie zmiany trądzikowe na twarzy.

 • Stany zapalne, sztywność, bóle mięśni i stawów, zapalenia biodra lub na chore narządy (np. zapalenie jajnika, torbiele i inne)

  Stosuj roztwór 50 – 70% (zależnie od stanu zapalenia) minimum 3 razy dziennie. Efekt jest odczuwalny w ciągu kilku minut. To zapotrzebowanie można z czasem stopniowo zmniejszać.

 • Migrena

  Zewnętrznie przy migrenie używaj doraźnie stężenia 80-90% DMSO. Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku oczu, gdyż jest to jest bardzo silne stężenie!

 • Wypadające włosy

  Jest to sposób tylko dla brunetów. Osoby o jasnych włosach raczej nie będą zachwycone.

  Przez 3-4 dni w tygodniu smaruj skórę głowy Plynem Lougola i plastikowymi rękawiczkami wmasowuj w głowę.

  DMSO 25-50% nie jest konieczne, ale znacznie pomaga w skuteczności tej kuracji. Jeżeli stosowane, to ok. 20 min przed jodem.

  Smarowanie głowy rewelacyjnie pomaga też w przypadku trądziku i wszelkich problemów zlokalizowanych w okolicach głowy (bóle głowy, depresja, lęki).

 • Zapalenie zatok

  Kilka kropli DMSO 10 – 25% wkropionych bezpośrednio do nozdrzy oczyści je w ciągu kilku minut.

 • Cysty, torbiele

  Połączenie DMSO i jodu jest znakomitym rozwiązaniem w kierunku występujących w organizmie cyst (w tym endometrialnych). Smarownie jodem miejsc, gdzie znajdują się cysty już samo w sobie jest kuracją. W połączeniu z DMSO ta kuracja działa znacznie skuteczniej.

 • Zmęczone oczy, zapalenie spojówek, alergia

  Spektakularne efekty dają krople do oczu z DMSO. Stosuje się 40% rozcieńczenie, ale do tego rozcieńczenia należy dochodzić powoli. Mi np. pomagają już 2 krople DMSO / 8 kropli soli fizjologicznej.

  Przepis Zięby z “Ukrytych Terapii 2”:

  • na 9 kropli soli fizjologicznej dodaj 1 kroplę DMSO. Zakrop po 1 kropli do każdego oka.
  • następnego dnia na 8 kropli soli fizjologicznej dodaj 2 krople DMSO
  • itd..
  • ostateczna dawka: 6 kropli soli fizjologicznej na 4 krople DMSO

  Na początku jest efekt pieczenia, ale to efekt nornalny, który po chwili przechodzi.

 • Dzwonienie w uszach, szumy uszne, zapalenie ucha

  Doraźnie zakrop do ucha 40% DMSO + posmaruj wokół ucha żel z aloe vera + 90% lotion z kapsaicyną (wyciąg z paparyczki chilli).

  Lotion można wykonać samemu: do swojego ulubionego kremu / lotionu należy dodać 10% papryczki chilli. Gotowe :)

  Tinnitus auris, czyli dzwonienie w uszach lub szumy uszne, to wirus EBV osadzony w nerwie usznym. Docelowo rozpocznij walkę z EBV, bo objawy tinnitus świadczą o tym, że wirus wszedł na układ nerwowy, tj. w ostatnie – IV stadium rozwoju.

  Rozwinięty wirus EBV często powiązany jest również ze spektrum boreliozy. Celem sprawdzenia, wykonaj prosty test.

 • Siniaki, stłuczenia

  Przy natychmiastowym zastosowaniu DMSO 50 – 70% w miejsce stłuczenia możesz uniknąć siniaka, czy krwiaka. W takich nagłych przypadkach należy w początkowej fazie nawet co 20 minut psikać stłuczone miejsce DMSO.

 • Zawał serdca

  Dr Morton Walker zasugerował 2 gramy na kilogram masy ciała w leczeniu np. zawałów serca.

 • Udar

  Dr Stanley Jacob sugerował: najlepiej rozpocząć leczenie DMSO w przeciągu kilku godzin po udarze. 30ml 50% DMSO w soku pomarańczowym co 15 minut przez dwie godziny, a potem co pół godziny przez następne dwie godziny.

 • Poparzenia

  DMSO + aloes. Do legend naturopatii należy zastosowanie DMSO jako środka pierwszej pomocy w przypadku jakichkolwiek poparzeń (w tym oparzeń słonecznych). Taki roztwór DMSO w pół na pół z wysokiej jakości aloesem powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce. Jego zastosowanie. Natychmiastowe zastosowanie tego roztworu, nwet w przypadku ciężkich poparzeń, daje rewelacyjne efekty i spowoduje, że nie pojawią się bąble oparzeniowe i blizny.

 • Opryszczka

  70% DMSO zastosowane miejscowo zatrzymuje natychmiast opryszczkę na wardze.

Powiązane artykuły

120 myśli na “KARTA CHARAKTERYSTYKI – DMSO”

 1. Rozumiem, że chodzi o zastosowanie zewnętrzne? DMSO można stosować z różnymi substancjami (20 min po DMSO). Nie ma co do tego raczej przeciwwskazań. Wtedy te substancje lepiej się wchłaniają / działają

 2. Witam! Czytam że trzeba spryskać roztworem, proszę mi powiedzieć gdzie mogę dostać szklany atomizer, wszędzie tylko plastiki a te nie są wskazane przy DMSO, Dzięki za odpowiedź!

 3. mam pytanie na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi, wczoraj przelałam dmso z wodą destylowaną do szklanej buteleczki z atomizerem – poczekałam aż wystygnie potem użyłam, ale w butelce roztworu (dmso + woda dest) zostało dość sporo – jak długo i w jakiej temperaturze go przechowywać – PROSZĘ O PILNĄ ODPOWIEDŹ

 4. Dzień dobry. Super materiał. Mój syn ma ostatnio duży problem ze skórą głównie na twarzy i powiekach. Takie chyba atopowe place, skóra też pęka. Zadziwiająco dużo wągrów i takie ropne grudy – wypryski. Na powiekach robią mu się aż suche strupy. Moje pytanie – czy na powieki można też bezpiecznie stosować DMSO? Może jeszcze coś do smarowania Pani poleci, myślałam o kremie Pilarix. Syn ma 20 lat.

 5. Jak najbardziej na powieki DMSO można stosować. Z DMSO robi się też krople do oczu (przepis wyżej). Tylko uważałabym ze stężeniem, żeby było lżejsze, np. 10%. To oczywiście rozwiązanie doraźne na problemy skórne.

  Do smarowania w poście o sodzie jest przepis na specyfik na egzemę (http://www.mojasymbioza.pl/2017/02/karta-charakterystyki-soda.html) – polecam.

  Przy egzemach i AZS bardzo pomaga jeszcze wewnętrzna alkalizacja sodą (najlepiej 3 x dziennie), gdyż są to problemy dużego zakwaszenia organizmu wynikające z nagromadzenia przeróżnych pasożytów. Trądzik to zazwyczaj trichinelle, a egzemy to nicienie Ascarididae (polecam ściągnąć moje ebooki).

  Na trądzik doraźnie świetnie też działa mleko magnezji (http://www.mojasymbioza.pl/2017/04/mleko-magnezji-dla-zdrowia-mleko.html), ale nie można go smarować w nieskończoność, bo ma wysokie pH, a skóra lubi kwaśne.

 6. Przy DMSO często przyjmuje się różne leki, bo DMSO działa jak neuroprzekaźnik wszelkich substancji, w tym leków. Trzeba mieć na uwadze, że przyjmowane leki z DMSO zadziałają dużo silniej i dotrą w miejsca, gdzie same nie miałyby jak dotrzeć (np. do mózgu). Pytanie pozostaje, czy chodzi nam o takie docelowe działanie?

 7. Nie słyszy się o stosowaniu DMSO u dzieci i generalnie wszędzie piszą, że nie przetestowano DMSO na dzieciach. Walter Last też nic nie wspomina o dzieciach.

  Ja dotarłam do informacji, że były takie badania (u dzieci z problemami z głową, np. Down), ale wyniki nie były jednoznaczne (za krótko, za mała próba, brak grupy placebo): http://www.ds-health.com/dmso.htm

  NCBI natomiast nie podaje optymistycznych wyników związanych z dziećmi:
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2682536/
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2625412/
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3278028/

  "Ponieważ dzieci, które przechodzą przeszczep szpiku kostnego, są rutynowo narażone na działanie DMSO w dawkach wyższych niż 0,3 ml / kg, istnieje obawa, że DMSO może powodować podobne uszkodzenia u ludzkich dzieci."
  "Depresja oddechowa i senność u dzieci otrzymujących DMSO i morfinę podczas przeszczepu komórek krwiotwórczych" – to akurat może mieć związek z morfiną.

  Są inne skuteczne metody na paciorkowce. W wieku 9 lat zainteresowałabym się:
  – odrobaczaniem Vernicadis (http://www.mojasymbioza.pl/2017/01/protoko-przeglad-skutecznych-kuracji.html) – u mojego syna 8l daje niesamowite efekty, a ma problem z detoksem (metylacją)
  – lub biorezonansem (http://www.mojasymbioza.pl/2018/04/biorezonans-dziaa-czy-nie-dziaa-kulisy.html)
  – kuracją wodą utlenioną (http://www.mojasymbioza.pl/2016/08/karta-charakterystyki-nadtlenek-wodoru.html)
  – kuracją boraksem (http://www.mojasymbioza.pl/2017/02/karta-charakterystyki-boraks.html)
  – docelowo zakwaszaniem żołądka (http://www.mojasymbioza.pl/2018/02/protoko-zakwaszamy-zoadek.html)
  – docelowo oczyszczaniem wątroby (http://www.mojasymbioza.pl/2017/01/oczyszczanie-watroby-czyli-remedium-na.html)

  To tak w dużym skrócie :)

 8. Dziękuje za odpowiedz. Może mi Pani powiedzieć jak uzyskać roztwór o takim stężeniu? Ile ml dmso zmieszać w woda destylowana? I czy po 20min mogę zastosować (punktowo) vit C o stężeniu 30%?
  Dmso chyba będzie moim ostatnim ratunkiem na te przebarwiania..

 9. Jeśli nieprzyjemny zapach pochodzi z ust to pomaga zielona pietruszka, ale zazwyczaj chodzi o zapach ciała i niestety nie znalazłam na to rozwiązania. Tak jak napisałam na stronie: można brać DMSO w godzinach wieczornych.

 10. Proszę o radę. Syn ma na skórze glowy gronkowca zlocistego czy Dmso mozna stosować i w jakim stężeniestężenieu?Od 3 tygodni spryskuje srebrem koloidalnym 50ppm i widac poprawę ale calkowicie nie chce ustąpić (male ropne krosty).

 11. Czemu 3 dni? Do oporu :) aż skóra się zagoi. Z tym, że proszę pamiętać, że jest to działanie jedynie zewnętrzne, a gronkowca warto by się pozbyć bo siedzi z pewnością w całym organizmie.

 12. W jaki sposób zadzialac na gronkowca od wewnątrz?Od miesiąca suplementację syna(d3z k2,a,e cynk,selen,wit.c,jablczan mg,ashwagandha,b comp.)aby wzmicnic jego odporność oraz pylek kwiatowy i zakwas z burakow.

 13. Proszę psikać go DMSO 50% kilka razy dziennie, choć nie wiem czy to odratuje ten paznokieć? Bardziej pewnie zmniejszy stan zapalny. DMSO genialnie działa zastosowane zaraz po stłuczeniu, kiedy jeszcze nie pojawił się siniak / obrzęk. Wtedy takie silne stłuczenie należy psikać nawet co 20 minut kilka razy

 14. Na sprawy miażdżycowe (blaszkę) DMSO raczej niewiele zdziała. Na pewno pomoże przy stanach zapalnych z tym związanymi. Na miażdżycę podziałałabym EDTA (najlepiej dożylnie), serrapeptazą i nattokinazą w dużych dawkach

 15. Witam.Mam pytanie czy ten Loton 90% z capsicum mozna zastapic czy innym pytam bo nie moge go znalesc po zielarskich -a czas goni bo w uszach koniki swierkaja i cierpliwosc mi sie konczy —–a DMSO 40% ile to kropelek jednego i drugiego .

 16. U nas się tego nie kupi, można jedynie sprowadzić. Na szybko spróbowałabym zakupić wysoko stężoną pastę z papryczki chilli (do jedzenia) i zmieszałabym z kremem, czy lotionem.

  DMSO 40% to np. 4 krople DMSO 100% i 6 kropli wody destylowanej.

 17. Bardzo proszę o odpowiedź. Mój prawie 16letni pies ma raka odbytu. Rozwinął mu sie on w ciągu kilku tygodni, jest to centymetrowa masa nowotworowa wyglądająca jak żywa rana. Razem z weterynarzem podjęlismy decyzję o opiece paliatywnej, bo jest zbyt stary na operację. Dostaje antybiotyk i steryd, a ja próbuję dołączyć preparaty z medycyny alternatywnej, jak curcuminę, turkey tail, wode utlenioną, płyn lugola i chciałam własnie zastosowac również dmso. Zakupiłam 99.9% czysty i zastanawiam się, czy mogę np kroplę dmso zmieszac z olejem kokosowym i nakładac mu na guza, a jesli tak, to czym nakładać? Gołą reką? Wacikiem? A może kupić wodę destylowaną, zmieszać i spryskiwać mu tego guza? I czy w ogóle mogę zastosować dmso na guza nowotworowego, który jest jakby niegojącą sie raną? A czy mogę mu podawać to wewnętrznie a jeśli tak, to w jaki sposób? Np 1 kropla na miskę wody?

 18. DMSO jest wręcz wskazany na świeże rany – przyspiesza ich gojenie. Najlepszą formą będzie pryskanie guza ok 70% roztworem. Co do wewnętrznej kuracji, skontaktowałabym się z centrum wilkakora w łomiankach (Panią Martą Skolmowską), na pewno coś doradzi. Nie znam lepszego instytutu w zakresie naturalnego leczenia nowotworów. Może się Pani powołać na mojąsymbiozę, może P. Marta zaoferuje jakieś zniżki?

 19. Czy DMSO mogą używać ludzie z implantami zębowymi, sercowymi zastawkami i piersiowymi implantami? Czyli różne materiały od metalu do nie wiem z czego są implanty piersiowe. Czy to coś w środku może się rozpuścić? Czy metal np. tytan przechodzi do organizmu? Czy to niebezpieczne?

 20. Teoretycznie DMSO ma lekkie właściwości chelatujące, ale nie są one tak silne jak innych środków nastawionych stricte na chelatację (jod, ALA, EDTA, STS, chlorella, spirulina, dulse, kolendra, czy łopian). DMSO stosowane przez skórę nie jest w mojej ocenie przeciwwskazaniem przy implantach (choć podkreślam, że to moja subiektywna ocena, nie znalazłam nigdzie takich informacji).

 21. Brałam msm i vitamine c, po jakimś czasie zaczęłam dostawać migreny . Czy brakuje mi czegoś ? Czy moze to zupełnie od czegoś innego ? Jakoś razem to sie złożyło , przestałam brać juz jakiś czas i migren jest mniej. Co pani o tym myśli ?

 22. MSM to siarka i w przypadku wielu stanów zapalnych w organizmie na tą kurację można naprawdę mocno zareagować. Migreny, czy zawroty głowy przy MSM to częsta norma. Oznacza to, że organizm się oczyszcza. Kurację MSM trzeba zaczynać od 0.5g i bardzo powoli dochodzić do 4g. Jeśli przy danej dawce są nieprzyjemne dolegliwości, wracamy do dawki poprzedniej.

 23. Witam. Wiem ze artykuł dotyczy DMSO, ale mam do Pani pytanie – czy na stany zapalne w jelitach i lekkie krwawoenie z przewodu pokarmowego objawiające się małymi skrzepkamiświeżej krwi (jak galareta) pomoże MSM + askorbinian sodu czy należy zaprzestać suplementacji tymi substancjami ? BARDZO PROSZE O PILNĄ ODPOWIEDŹ

 24. Jak najbardziej. DMSO podziała przeciwzapalnie, ale z pewnością nie zlikwiduje żylaków. Przy żylakach proszę przede wszystkim pić więcej wody! Docelowo trzeba oczyścić płuca i wątrobę ze złogów, które powodują żylaki i naczynka. To finalnie oczyści krew.

 25. MSM z wit. C zawsze pomogą na wszelkie stany zapalne w organizmie, również na jelita. Jednak krwawienia z odbytu to bardzo poważne problemy, które wymagają kompleksowej regeneracji jelit (stany zapalne, pasożyty, zapewne ZNJ, odbudowa flory, wyściółki itd).

 26. Na rozstępy i blizny – zdecydowanie silniejszy roztwór DMSO typu 70%, ale zaczęłabym od 50%. Czy DMSO pomoże? To zależy od głębokości blizn. Na pewno bledną płytkie znamiona, ale głębokie to już sprawa dla chirurga.
  MSM do stosowania wewnętrznego razem z wit. C.

 27. Dzień dobry, czy maść z DMSO pomoże w walce z torbielą włosową (pilonidalną) a dokładnie ze stanem zapalnym spowodowanym wrastającym wloskiem? Pozdrawiam, Ola.

 28. Cieszę się że znalazłam tę stronę, dziękuję jestem przerażona, ponieważ zamiast wody destylowanej, zakupiłam demineralizowaną, czy nic się nie stanie? , gdzie kupić wodę destylowaną

 29. Witam
  Odnośnie szumów usznych rozumiem wszystko oprócz tego lotionu z kapsaicyny, nie mogę znaleźć gotowego lotionu ani przepisu jak zrobić 90%lotion z kapsaicyny.Proszę o pomoc.

 30. Witaj. To jest niejasne:czy zewnetrznie smaruje dmso o odpowiednim stezeniu, potem odczekuje 20min I nakladam zel, olej itp? I tak zostawiam, nie splukuje tego woda, czy tak? Jestem wdzieczna za swietnie akrtykuly!!

 31. Dokładnie tak. Najpierw DMSO, po kwadransie jakaś substancja czynna. Warto mieć świadomość, że ta substancja razem z DMSO ma szansę przeniknąć również do mózgu, bo DMSO przekracza barierę krew – mózg.

 32. Wątroba – http://www.mojasymbioza.pl/2017/01/protoko-oczyszczanie-watroby-czyli.html

  Płuca:
  • Zioła: wymieszaj w równych proporcjach: ziele tymianku, rozmarynu, oregano, mięta pieprzowa, oman wielki
  • dla wzmocnienia dodaj olejek pichtowy – 10 kropli na łyżeczkę miodu rano na czczo (najlepiej pij przez rurkę, bo jest bardzo silny i drażniący dla zębów i gardła)
  • Sekwencja: 3 dni kuracji – 1 dzień przerwy – 3 dni kuracji
  Kurację można powtarzać jeśli zachodzi taka potrzeba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.